Przejdź do treści

Stoły warsztatowe i narzędzia beta

Warsztat to środowisko, w którym bałagan pojawia się wyjątkowo chętnie. Ze względu na charakter tego miejsca, utrzymanie idealnego porządku jest raczej niemożliwe, jednak można sprawić, że praca będzie dużo bardziej efektywna. O tym, jak zagospodarować warsztatową przestrzeń i jakich narzędzi używać – w artykule poniżej.

Artykuł sponsorowany

Wszystko na swoim miejscu

Każdy, kto choć przez chwilę wcielał się w majsterkowicza wie, że powszechnym problemem są klucze i śrubki, które nie mają swojego stałego miejsca. Niemożność znalezienia odpowiedniego klucza, to niepotrzebne nerwy i strata czasu, dlatego mniejsze narzędzia warto posegregować w pudełkach o odpowiednich oznaczeniach lub kolorach. Ciekawym pomysłem jest podzielenie warsztatu na działy, w których znajdować się będą urządzenia o odpowiednio określonym przeznaczeniu.

Szafka dla każdego

Świetnym rozwiązaniem jest zakup warsztatowych szafek na kółkach, które można dowolnie „spersonalizować”. W przystępnych cenach znaleźć można takie na stronie: http://www.beta-narzedzia.pl. Czy rzeczywiście ułatwiają pracę? Tak. Szafka ma mnóstwo pojemnych szuflad na wszelkiego rodzaju śrubokręty, torksy, klucze, czy użyteczne drobiazgi i jest mobilna. Mając ją obok siebie i mogąc bez trudu przestawiać między stanowiskami napraw z miejsca nasza praca będzie bardziej efektywna. Można w nich umieścić wszystko to, co jest nam potrzebne – bez straty miejsca i niepotrzebnego chodzenia po całym warsztacie.

Wykorzystanie ściany

Ważnym elementem w porządkowaniu pracy jest wykorzystanie warsztatowych ścian. To idealna przestrzeń do powieszenia haków, na których znajdować się będą cięższe narzędzia, ale nie tylko. Z doświadczenia wiem, że bardzo dobrze prezentują się tam powieszone według rozmiaru klucze płasko-oczkowe.

Sporo warsztatów wyposażonych jest w całe kratki, przymocowane do ściany, na których wiesza się sprzęt i wszystkie niezbędne urządzenia. Powodzeniem cieszą się kratki namagnetyzowane, ale zwykła metalowa obudowa powinna być równie pomocna.

Dbaj o czystość podłogi

Wiadomym jest, że w warsztatach samochodowych, plamy świeżego oleju, czy piasek z kół, to rzecz tak oczywista jak fakt, że Ziemia krąży wokół Słońca. Zdarza się, że nie przykładamy do tego wagi, a problem z usmarowaną podłogą zaczyna się, kiedy bród rozniesiony jest już po całej nawierzchni. Drobne plamy płynów eksploatacyjnych, czy nadmiar piasku warto zlikwidować zaraz po wykonaniu pracy. Przynajmniej raz na 2-3 dni konieczne jest uprzątnięcie całego warsztatu, by praca była bezpieczna i przyjemna, zarówno dla nas, jak i dla innych.

Profesjonalny warsztat – profesjonalne narzędzia

Nie ulega wątpliwości, że używanie profesjonalnych narzędzi renomowanych producentów ułatwia nam zadanie. Zazwyczaj są one trwałe i odpowiednio szanowane służą nam przez wiele lat majsterkowania. Doraźne rozwiązania, jak sama nazwa wskazuje, wystarczają na krótki okres czasu, dlatego warto zaopatrzyć się w sprzęt o najwyższym standardzie. Dobre narzędzia w połączeniu z odpowiednim wykorzystaniem przestrzeni to gwarancja, że praca w naszym warsztacie będzie samą przyjemnością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.