Przejdź do treści

Rajdowy Puchar Śląska – 1 runda – 26.03.2017

Rajdowy Puchar Śląska to cykl imprez w których zawodnicy bez licencji mogą wykorzystać cały swój potencjał i na drogowych odcinkach podjąć rywalizację z konkurentami.

Pierwsza impreza tego cyklu przyciągnęła na start 74 załogi, które zostały podzielone na 7 różnych klas. Trasa rajdu to dwa odcinki specjalne o łącznej długości 25km (3,8 i 2,5 – każdy przejeżdżany czterokrotnie).

Rywalizacja podczas zawodów była zacięta praktycznie w każdej klasie i praktycznie do końca rajdu nikt nie mógł być pewien ostatecznego zwycięstwa. Na pewno zyskali na tym licznie zebrani kibice, którzy mogli oglądać widowiskowe i szybkie przejazdy – konfiguracja trasy pozwalała na „obsadzenie” kilku ciekawych fragmentów. Trudów walki na oesach (a czasem i po za nimi) nie wytrzymało aż 19 załóg (w tym miejscu należy zaznaczyć, że aż 8 z 14 załóg w klasie K6 – Fiat CC i SC) – niektóre pokonały awarie a niektóre błędy na trasie.

Impreza ogólnie na duży plus – organizacyjnie bez zarzutu: dostępność informacji, długa lista startowa, wyniki on-line, relacja live, pomocne „safety”,  dobra lokalizacja parku maszyn i biura. No i pogoda dopisała!

Pierwszą rundę RPŚ wygrała załoga Wójcik Mirski/Kaleciński (Subaru Impreza), drugie miejsce zajęła załoga Rduch/Wojciech (Audi) a na trzecim stopniu podium w klasyfikacji generalnej stanęła załoga Blacha/Gruszecki (Subaru Impreza)

Dokładne wyniki można zobaczyć tutaj

Jak zawsze jest pole do poprawy, tutaj na pewno wspomnimy o samym przebiegu rajdu: więcej osób z zabezpieczenia na odcinku oraz gwizdek, ten dźwiękowy sygnał najlepiej informuje wszystkich o nadjeżdżającej rajdówce. Dodatkowo można wydrukować mapę poglądową zarówno na same odcinki(z naniesionymi np. punktami widokowymi) jak i lokalizację całego rajdu – ktoś na starcie (lub zabezpieczenie) może je rozdawać zainteresowanym. Co do samej trasy: jeśli ma to być Puchar Śląska, to wyznaczenie odcinków w jednym rejonie mocno ogranicza dostępność dla szerszej publiczności, zobaczymy gdzie będą zlokalizowane następne imprezy.