Przejdź do treści

5 ważnych porad dla wypożyczających auto

Wypożyczalnie aut stają się coraz częściej odwiedzanymi przez nas miejscami. Zwłaszcza w czasie wakacji. Korzyści z wynajmu auta są niewątpliwe. Aby w pełni cieszyć się z zalet wynajętego auta i niezależności, jaką daje, należy jednak pamiętać o kilku rzeczach. Mogą one bowiem zdecydować o tym, czy wypożyczenie auta rzeczywiście będzie dobrą decyzją.

art. sponsorowany

1. Cena

Koszt wynajęcia auta może być różny. Zależy przede wszystkim od modelu wynajmowanego auta oraz jego wyposażenia. Wypożyczając samochód na dłużej, zazwyczaj możesz liczyć na znacznie niższą cenę za dobę. Cena za dany samochód nie jest więc stała, lecz zmienia się w zależności od okresu wypożyczenia. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić cenę wynajmowanego auta za okres, na jaki je rzeczywiście wypożyczasz. Może się okazać, że wyjątkowo niska cena za dany model podawana przez wypożyczalnię jest tak atrakcyjna dopiero wtedy, gdy wynajmiesz go na więcej, niż 2 tygodnie.

2. Kaucja

Koszt wypożyczenia to nie wszystkie pieniądze, jakie zostawisz w wypożyczalni. Firmy te pobierają bowiem kaucję. Zwykle wynosi ona od kilkuset złotych, do nawet 2 tysięcy – w zależności od modelu auta. Często kaucja pobierana jest w postaci blokady środków na karcie kredytowej. Aby uninąć niemiłej niespodzianki, dowiedz się wcześniej w jakich przypadkach kaucja może zostać zatrzymana przez wypożyczalnię. Powinno to być wyraźnie opisane w regulaminie lub umowie najmu.

3. Czas

Wybierając się na wakacje warto pomyśleć już wcześniej o wypożyczeniu auta. Może się bowiem okazać, że w danym czasie nie znajdziesz odpowiedniego auta w wypożyczalni. Dodatkowo, rezerwując auto wcześniej, czasem możesz liczyć na niższą cenę.

4. Dopłaty

Wynajmując samochód dowiedz się o kosztach dodatkowych. Standardem jest dopłata za dodatkowe wyposażenie, takie jak nawigacja, fotelik dla dziecka lub bagażnik na rower. Dowiedz się jednak, czy obowiązują Cię limity przejechanych kilometrów oraz jaka dopłata Cię czeka po ich przekroczeniu. Musisz też wiedzieć jak wygląda zwrot wypożyczonego auta. Czasem możliwe są bowiem dopłaty za zwrot poza godzinami pracy biura lub za zwrot w miejscu innym, niż parking wypożyczalni.

5. Ubezpieczenie

Jako koszty dodatkowe mogą się także pojawić dodatkowe ubezpieczenia. Choć podstawowe OC i AC jest w cenie wynajmu, może się okazać, że wypożyczalnia będzie wymagać dodatkowych zabezpieczeń. Zdarza się to przede wszystkim w przypadku młodych kierowców lub wyjazdów zagranicznych.

Porady przygotowane przez: wypozyczalnia.konrys.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.