Przejdź do treści

Aston Martin DBX – crossover nadzieją marki

Crossoverowe szaleństwo nadal trwa. Po samochodach takich, jak Bentley Bentayga, Lamborghini Urus i Maserati Levante, przyszła kolej na propozycję jeszcze jednego producenta. Jest to Brytyjczyk – Aston Martin DBX.

Model koncepcyjny Astona pojawił się na Salonie Samochodowym w Genewie w 2015 roku i był sporym zaskoczeniem. Wtedy po raz pierwszy zobaczyliśmy całkiem nowe oblicze brytyjskiej marki. DBX Concept zapowiadał jaki kierunek rozwoju obrał Aston Martin. „Nasza przyszłość nie może opierać się na wąskim portfolio modeli i jednym typie klientów” – mówią władze Astona Martina.

Aston Martin DBX to samochód, który ma być przyjazny dla całej rodziny, a ponadto pokazuje, że producent stara się być odpowiedzialny za środowisko. Dokładne dane techniczne nie są znane. Wiadomo jedynie, że tradycyjną dla Astona V-dwunastkę zastąpi mocny silnik elektryczny. Jak podaje producent, napęd ma trafić na wszystkie cztery koła.

Chociaż sylwetka modelu koncepcyjnego przypomina raczej dwudrzwiowe coupe, a nie crossovera, to DBX będzie konkurentem takich modeli, jak Cayenne, Urus czy Levante. Swoim designem przypomina inne modele brytyjskiej marki. Nawiązuje do nich przede wszystkim charakterystycznym przednim grillem, a także kształtem reflektorów.

Aston Martin DBX będzie produkowany w fabryce St Athan w południowej Walii. Nowy crossover ma być budowany ręcznie, a jego produkcja rozpocznie się w 2019 roku. Czy trafi w gusta klientów?

 

Źródło: autoexpress.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.