Przejdź do treści

Opel Astra zwycięzcą Złotej Kierownicy 2015

Na zorganizowanej w Berlinie uroczystości, która dla branży motoryzacyjnej jest tym, czym gala rozdania Oscarów dla filmowców, nowa gwiazda Opla w klasie kompaktowej została nagrodzona „Złotą Kierownicą” w swojej kategorii.

Astra jest dostępna na rynku europejskim dopiero od połowy października, a już zdążyła zdobyć tak ważną nagrodę, świadczącą o wielkim potencjale tego modelu. Dyrektor generalny Grupy Opel, dr Karl-Thomas Neumann, i dyrektor ds. marketingu, Tina Müller, przybyli na uroczystość do Axel-Springer-Haus, aby odebrać nagrodę z rąk redaktorów naczelnych Marion Horn (Bild am Sonntag) i Bernda Wielanda (Auto Bild). „Złota Kierownica” jest przyznawana wspólnie przez te dwa wydawnictwa. Jury złożone z czytelników, ekspertów i popularnych osobistości, takich jak legendarny kierowca wyścigowy Walter Röhrl, wybiera najlepsze nowości rynkowe z danego roku po ich dokładnym przetestowaniu w trakcie jazd próbnych.

To najważniejsza nagroda dla najlepszego modelu Opla, jaki dotychczas zaprojektowaliśmy! I dla najważniejszego samochodu w naszej ofercie. Firma Opel jest niezwykle dumna z otrzymanej „Złotej Kierownicy”. To dowód, że wszystkie nasze wysiłki opłaciły się. Atutami nowej Astry są lekkie i bardzo oszczędne silniki, zoptymalizowana konstrukcja nadwozia, rozwiązania przejęte z klasy luksusowej, wyznaczająca trendy łączność z Internetem i wzorcowa jakość” — powiedział uradowany dr Neumann na ceremonii wręczenia nagród.

Dyrektor ds. marketingu w firmie Opel, Tina Müller, dodała: „Nowa Astra mierzy wysoko pod każdym względem, co przedstawiliśmy w filmie o „jakościowym skoku”. Przyjęliśmy już ponad 40 000 zamówień na ten model. A teraz otrzymujemy tę bardzo szczególną nagrodę. To wielka radość dla nas wszystkich. Opel to ponownie poważny gracz, a Astra jest naszą czołową gwiazdą!”.

Źródło: www.mototarget.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.