Przejdź do treści

Co musisz wiedzieć kupując samochody poleasingowe?

samochody polisingowe, na co zwrócić uwagę?

Zakup samochodu to nie lada wyzwanie. Z jednej strony mamy zwykle ograniczony budżet, z drugiej konkretne marzenia i wyobrażenia względem nowego pojazdu, a na to wszystko musimy jeszcze dodatkowo patrzeć przez pryzmat jego funkcjonalności.

art. partnerski

Jeżeli celujemy w rynek aut używanych, możemy wybierać spośród samochodów sprzedawanych przez osoby prywatne, dealerów marek samochodowych lub z rynku poleasingowego. Ten ostatni zapewnia nam duży wybór, możliwość trafienia względnie nowego i dobrze wyposażonego auta oraz przekrój przez prawie wszystkie dostępne na polskim rynku marki. Czy warto jest kupić samochód poleasingowy? Co trzeba wiedzieć, zanim się za to zabierzemy?

  1. Co oznacza, że samochód jest poleasingowy?
  2. Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?
  3. Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Co oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Auta w leasingu to częsty wybór małych i średnich firm, chociaż oczywiście i duże przedsiębiorstwa mają całe floty podobnych maszyn. Leasing oznacza, że firma bierze auta na kredyt, a po określonym czasie ma możliwość wykupu maszyny lub oddania jej i wzięcia nowej. Samochód poleasingowy to zatem taki, którego dotychczasowy użytkownik nie zdecydował się na wykup, w wyniku czego pojazd trafił z powrotem do salonu, z którego został zakupiony. Ponieważ auta poleasingowe są używane, ale zazwyczaj też młode (2-4 letnie), zakup takiego pojazdu wiąże się ze znacznie niższą ceną, niż byśmy musieli wydać za identyczny egzemplarz, ale nowy.

Decydując się na zakup auta poleasingowego musimy pamiętać jednak, że zwykle są to maszyny bardzo mocno eksploatowane, szczególnie jeżeli pochodzą z firmy posiadającej dużą flotę. Z tego względu musimy brać poprawkę na ich stan techniczny i nie oczekiwać absolutnej perełki za bezcen. Aby uchronić się przed kupieniem niesprawnego i wykorzystanego do cna samochodu warto kupować samochody poleasingowe w sprawdzonych miejscach, gdzie ryzyko zakupu bubla jest minimalne.

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

Najpopularniejszymi samochodami branymi w leasing są małe, miejskie auta pokroju Toyoty Yaris, nieco bardziej eleganckie sedany marek premium jak BMW lub Mercedes, a także samochody dostawcze do 3,5 tony. Jeżeli dobrze poszukamy i nie polujemy akurat na wyjątkowo rzadki lub sportowy samochód, to w większości przypadków będziemy w stanie znaleźć egzemplarz poleasingowy w dobrym stanie. Jedną z większych zalet takich pojazdów jest ich młody wiek – zwykle auta wystawiane na sprzedaż mają dwa czy trzy lata, przez co są jeszcze nowe pod względem technologicznym, łatwo do nich znaleźć części na wymianę, a także zapewniają nam dobry komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Cena samochodów poleasingowych również ma duży wpływ na ich atrakcyjność na rynku wtórnym, o czym możesz przekonać się na https://cararena.pl/.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Auta poleasingowe mogą być sprzedawane na różne sposoby. Jednym z nich jest oczywiście klasyczna odsprzedaż w salonie dealera danej marki, ale równie dobrze możemy zdecydować się na wybór samochodu z aukcji. Taka opcja jest o tyle atrakcyjna, że jeżeli na dany model nie będzie dużo chętnych, to możemy wylicytować auto w bardzo korzystnej cenie. Minusem tego rozwiązania jest oczywiście fakt, że na licytowanie musimy poświęcić czas, być o danej porze online na platformie lub w salonie. Jeżeli jednak możemy poświęcić trochę czasu na wybór samochodu, zdecydowanie warto jest zainteresować się tym sposobem kupowania samochodów poleasingowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.