Przejdź do treści

Hennessey Exorcist – Egzorcysta z diabłem pod maską

Inżynierowie firmy Hennessey nie raz zadziwili swoim szaleństwem. Tym razem wzięli na warsztat amerykańskiego muscle cara. Jaki jest tego efekt? Oto on: Hennessey Exorcist.

Już sama nazwa Exorcist (ang. Egzorcysta) zdradza, że mamy do czynienia z nieprzeciętnym samochodem. Egzorcysta bazuje na najnowszym Chevrolecie Camaro ZL1. Seryjnie pod jego maską znajduje się krwiożercze V8 o pojemności 6,2 l. Generuje ono 640 koni mechanicznych i 868 Nm. W modelu podrasowanym przez inżynierów Hennessey’a mocy jest nieco więcej…

Sercem modelu Hennessey Exorcist jest silnik ze standardowego Camaro, jednak uległ gruntownej modyfikacji. Zmieniona została między innymi turbosprężarka, intercooler, zastosowano nowe wałki rozrządu, głowice cylindra, wydajniejszy system indukcyjny i wiele, wiele innych. Dzięki temu moc wzrosła z 640 KM do równych 1000. Maksymalny moment obrotowy wynosi teraz 1310 Nm!

Ta ogromna moc przenoszona jest na tylne koła za pośrednictwem sześciostopniowego manualu lub alternatywnie – 10-stopniowej skrzyni automatycznej. Hennessey twierdzi, że Exorcist osiąga pierwszą „setkę” w czasie nieprzekraczającym 3 sekund. Prędkość maksymalna nie została podana. Można jednak założyć, że Egzorcysta bez większego problemu złamie barierę 320 km/h.

Hennessey Exorcist pokonuje ¼ mili w niecałe 10 sekund, a to imponujący wynik. Konkurenten nowego projektu od Hennessey’a będzie przede wszystkim Dodge Challanger Hellcat, a także nadchodzący Challenger Demon.

W USA będzie można zamawiać Egzorcystę bezpośrednio u dealerów Chevroleta. Natomiast osoby, która posiadają już standardowe Camaro ZL1 mają możliwość oddać swój samochód do firmy Hennessey, która wprowadzi modyfikacje, zmieniające ich auto w prawdziwego potwora.

Źródło: hennesseyperformance.com

1 komentarz do “Hennessey Exorcist – Egzorcysta z diabłem pod maską”

  1. Pingback: Kocham psy. Uważam, że trzymanie na łańcuchu im służy | Motofikcja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.