Przejdź do treści

Jak obniżyć składkę OC i nie przepłacać?

duża skłądka OC? Zobacz jak ją obniżyć.

Wysoka składka OC to problem, który dotyka praktycznie każdego właściciela auta. Może ona wynikać z szeregu czynników, a więc np. z wypłaty ogólnie dużej kwoty odszkodowań na samochody osobowe w danym roku na terenie kraju, zmian w podatkach czy też po prostu z faktu, iż z naszego OC zostały wypłacone komuś pieniądze na szkodę. Czy mimo tego taką składkę można jednak w jakiś sposób obniżyć? Jeśli tak, to w jaki sposób to zrobić?

Jak obniżymy składkę na ubezpieczenie OC?

Pomysłów na obniżenie składki OC jest kilka i można na ich temat przeczytać wiele poradników dostępnych w Internecie. Po pierwsze możemy zdecydować się na współwłasność auta z bardziej doświadczonym kierowcą, który nie ma szkód na swoim koncie, po drugie – kupić ubezpieczenie w pakiecie (a więc z np. OC + AC, NNW i Assistance). Nie każdy z nas chce jednak takie kompletne ubezpieczenie kupować, szczególnie gdy dysponujemy starszym autem, które nie ma dużej wartości. Te dwa pomysły na zniżkę OC są dobre, jednak zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z porównywarki składek OC. Jak działa i na jakiego rzędu oszczędności możemy z jej wykorzystaniem liczyć?

art. partnerski

Jak działa porównywarka składek OC?

Porównywarka składek OC to narzędzie dostępne online, w które wpisuje się najważniejsze dane dotyczące ubezpieczanego samochodu oraz właściciela. Pozwala to na znalezienie najkorzystniejszej oferty w jednym z ponad kilkudziesięciu towarzystw ubezpieczeniowych i wykupienie polisy online nawet w ciągu kilku minut! Wśród danych, które trzeba wpisać w specjalnym formularzu, jeśli chodzi o samochód, znajdują się m. in. marka, model, rok produkcji i rodzaj paliwa pojazdu, numer rejestracyjny, obecny przebieg i planowany przebieg roczny, miejsce jego parkowania i rodzaj stosowanych zabezpieczeń czy też dane dotyczące pochodzenia. Porównywarka posiada w tym zakresie bardzo precyzyjne dane. Dzięki temu znajdziemy w niej niemal każdy model auta. W przypadku danych osobowych są to natomiast imię i nazwisko, numer PESEL, data wydania prawa jazdy, stan cywilny i wykonywany zawód, a także numer kontaktowy. Pozwala to na precyzyjne przeliczenie składki w wielu towarzystwach jednocześnie po zaakceptowaniu zgody na przetwarzanie danych osobowych. Co niezwykle istotne, w przypadku skorzystania z takich porównywarek jak mfind, nie musimy się martwić o dodatkowe koszty obsługi. Są to porównywarki darmowe, w których, po wyborze oferty danego towarzystwa ubezpieczeniowego, jesteśmy łączeni z jego systemem teleinformatycznym, a więc bezpośrednio z konsultantem.

W razie wątpliwości, jak korzystać z porównywarki, możemy skonsultować się z konsultantem, także online, co pozwoli na szybsze i bardziej precyzyjne wypełnienie wymaganych danych. Ile można oszczędzić dzięki porównywarce składek? Zwykle jest to kilkaset złotych. Pozwala to na obniżenie składki ubezpieczenia OC o kilkadziesiąt procent, a więc często nawet o połowę proponowanej przez inne towarzystwo ubezpieczeniowe kwoty! To spora oszczędność dla domowego budżetu, którą możemy przeznaczyć na bieżące koszty związane z użytkowaniem auta, a więc np. na paliwo lub naprawy, ale także na inne wydatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.