Przejdź do treści

Leasing samochodów używanych – co warto o nim wiedzieć?

Na ogół leasing kojarzymy tylko z samochodami nowymi, ale w rzeczywistości także możliwy jest leasing pojazdów używanych. W tym przypadku trzeba jednak spełnić określone wymagania. O czym trzeba pamiętać?

art. sponsorowany

Większość firm leasingowych jest w stanie pomóc klientowi w pozyskaniu pojazdu używanego, niemniej jednak nie w każdej jest to możliwe. Firmy leasingowe mają różne polityki dotyczące finansowania pojazdów z drugiej ręki, więc warto wiedzieć, że nie zawsze będzie to możliwe. Gdy chcesz wybrać leasing auta używanego, pamiętaj o tym, że musisz spełnić też dodatkowe wymagania – oto najważniejsze z nich.

Wiek pojazdu branego w leasing

Wyleasingowany samochód musi posiadać odpowiedni wiek. Większość firm leasingowych preferuje pojazdy mające do 3 lat, inne nawet do 4-6 lat. Warto też wiedzieć, że łączna suma wieku pojazdu i czasu leasingu także nie powinna przekraczać określonego limitu, którym zwykle jest 8 lat, dlatego jeżeli chce się wyleasingować pojazd 5-letni, można zawrzeć umowę tylko na 3 lata.

Wpłata wstępna przy leasingu auta używanego

Także w przypadku pojazdów używanych trzeba liczyć się z wyższym kosztem wpłaty wstępnej, która z reguły wynosi około 10-20%. Jest to, niestety, opłata wyższa niż przy leasingowaniu nowego auta, gdzie często pojawiają się symboliczne opłaty, więc na start trzeba mieć więcej gotówki zależnie od wartości pojazdu.

Miejsce zakupu samochodu

Gdy interesuje cię leasing auta używanego, w takim przypadku najlepiej zdecydować się na jego zakup z uznanego, zaufanego źródła, ponieważ w przeciwnym przypadku leasingodawca może nie zgodzić się na podpisanie umowy. Bez problemu zwykle można wyleasingować auto używane z salonów dealerskich, więcej problemów może być z komisami czy indywidualnymi sprzedającymi.

Warto też pamiętać o tym, że firma leasingowa może zażyczyć sobie przedstawienia dokumentów potwierdzających stan techniczny auta używanego, dlatego też na leasing auta używanego można zdecydować się tylko przy spełnieniu określonych wymogów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.