Przejdź do treści

MotorShow Poznań 2016 – podsumowanie #TylkoNajlepsze

W dniach 31 marca-3 kwietnia 2016 roku w Poznaniu odbyły się największe w Polsce targi motoryzacyjne MotorShow. Blisko 140 wystawców z kraju i zagranicy zadbało, by tegoroczna impreza na długo pozostała w pamięci wszystkich zwiedzających. Nie zabrakło atrakcji w postaci driftingu, czy spotkań ze sławnymi ludźmi związanymi z motoryzacją. Innymi słowy – działo się!

Jeden z naszych dziennikarzy na temat MotorShow 2016, będąc świeżo po przyjeździe z Press Day, pisał już tutaj: MotorShow Poznań 2016 subiektywnie. Od początku: salon samochodowy. Niezmiennie cieszył się największą popularnością wśród zwiedzających. Dziesiątki gorących premier producentów z całego świata, w tym europejska premiera Hyundaia Elantry potwierdza, że mieliśmy do czynienia z jedną z najważniejszych imprez motoryzacyjnych w tej części kontynentu. Na samym MotorShow ciężko było wyróżnić stoisko, które cieszyło się największym zainteresowaniem, wszyscy producenci przedstawili ciekawe modele a hostessy dodatkowo umilały zwiedzanie.

Targi MotorShow 2016 żyły nie tylko samochodami – znalazło się też miejsce dla fanów quadów i motocykli. Nowości z zakresu techniki, odzieży, akcesoriów, na zewnątrz pokazy stuntu i ekspozycje potężnych maszyn przyciągnęły tłumy. Oddzielny akapit należałoby poświęcić tutejszym zjawiskowym hostessom, ale z nimi możecie zapoznać się pod tym linkiem: Dziewczyny MotorShow

Coraz ciekawiej zapowiada się stoisko karawaningowe. Jeśli jesteście fanami dalekich podróży i cenicie sobie niezależność to propozycja idealna dla Was. Uczestnicy targów mogli zapoznać się tu z ofertą kamperów i wszystkim tym, co potrzebne, by zawładnąć światem za pomocą „czterech kółek”.

W odróżnieniu od zeszłego roku na fanów motoryzacji czekało dużo więcej atrakcji na samych placach przed budynkami, pokazy driftu i stunt’u, jazdy próbne po przygotowanych torach samochodami Audi oraz BMW, pokazy aut modyfikowanych, ogromna ilość punktów gastronomicznych oraz innych ciekawych widowisk.

Warto również wspomnieć o liczbach. A prezentują się one następująco:
MOTOR SHOW 2016 w liczbach

10 pawilonów oraz teren zewnętrzny
1 europejska premiera, pierwsza w nowożytnej historii targów Motor Show
2 auta koncepcyjne
blisko 70 motoryzacyjnych nowości
133 108 osób odwiedziło targi

Już teraz zapraszamy na kolejną edycję, która odbędzie się w dniach 6-9 kwietnia 2017!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.