Przejdź do treści

Panamera 4 Sport Turismo – rodzinne kombi z charakterem

Sportowe osiągi, komfort na najwyższym poziomie i… ogromny bagażnik – to ma oferować Porsche Panamera 4 Sport Turismo. Rodzinne kombi od producenta ze Stuttgartu? Zapowiada się ciekawie…

Porsche Panamera 4 Sport Turismo ma być dostępna w pięciu różnych wariantach: Panamera 4, 4S, 4S Diesel, 4 E-Hybrid oraz Turbo. Moc nowego niemieckiego kombi będzie wahać się od 330 koni mechanicznych, do 550 KM w wersji Turbo.

Zdaniem producenta Panamera 4 Sport Turismo ma wyznaczać nowe kierunki w klasie premium. Ma łączyć sportowe osiągi i prestiż z wszechstronnością, którą zapewnia nadwozie typu kombi.

Panamera Sport Turismo to dla nas krok w kierunku nowego segmentu, jednak przy zachowaniu wszystkich charakterystycznych dla Porsche wartości i atrybutów” – mówi Michael Mauer, szef działu Porsche Style.

Porsche podkreśla praktyczność nowego modelu, a szczególnie takie właściwości, jak duży otwór bagażowy, niska krawędź załadunku i pojemność bagażnika do 520 litrów.

Jeśli chodzi o technologię i stylistykę Sport Turismo bazuje na limuzynie. Wewnątrz samochodu znajdziemy wszystkie systemy, które znane są z Panamery 4.

Porsche Panamera 4 Sport Turismo wyposażone jest w aktywny napęd na obie osie Porsche Traction Management z wielotarczowym sprzęgłem. Dodatkowo w modelach S występuje pneumatyczne zawieszenie.

Sport Turismo to rodzinne kombi, w którym nie brakuje sportowych akcentów. Jednym z nich jest adaptacyjny tylny spojler. Dostosowuje się on do danej prędkości i wybranego trybu jazdy. Jeśli dodatkowy nacisk nie jest konieczny, chowa się, aby ograniczyć opór powietrza. Jednak kiedy potrzebna jest większa stabilność tylne skrzydło spełnia swoją rolę.

Porsche Panamera 4 Sport Turismo można już zamawiać, jednak rynkowa premiera w Europie zaplanowana jest na 7 października 2017 r. Za podstawowy model Panamera 4 Sport Turismo należy zapłacić 448 330 PLN. Jeśli jednak zamarzy się nam najmocniejszy wariant Turbo będziemy musieli przeznaczyć na niego kwotę 774 100 PLN.

Oficjalna premiera Panamery Sport Turismo odbędzie się na tegorocznych targach motoryzacyjnych w Genewie.

 

Źródło: Porsche Polska

3 komentarze do “Panamera 4 Sport Turismo – rodzinne kombi z charakterem”

  1. Wreszcie jakiś samochód, który wezmę pod uwagę. Do tej pory jeździłem tramwajem, bo nie było na rynku nic odpowiedniego, łączącego stylistykę Porsche z moimi potrzebami. Czekam na oficjalny katalog i zamawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.