Przejdź do treści

Przejażdżki samochodami sportowymi

Praktycznie każdy kierowca marzy o tym, by od czasu do czasu przycisnąć “gaz do dechy” i cieszyć się bezkompromisowo szybką jazdą. Teraz jest to jeszcze łatwiej dostępne! 

Artykuł sponsorowany

Jazda sportowym samochodem

Poruszanie się na co dzień po polskich drogach nie daje jednak zbyt wielu możliwości wypełnienia wyścigowych ambicji kierowców. Może to i dobrze, bo biorąc pod uwagę ciasnotę polskich traktów komunikacyjnych oraz kiepski stan nawierzchni wielu dróg, jeszcze wyższa prędkość mogłaby prowadzić do tragedii. Fakt faktem, Polacy i tak cechują się prawdziwie ułańską fantazją za kierownicą!
Przejażdżka sportowym samochodem raz na jakiś czas pozwoli każdemu poczuć się jak prawdziwy kierowca wyścigowy! To doskonała terapia na stresy związane z codziennymi dojazdami do pracy, staniem w korku czy koniecznością przestrzegania bzdurnych ograniczeń prędkości (np. 50 km/h na jezdni dwupasmowej!)

“Taką zabawę powinien sobie zafundować każdy kierowca” – podkreśla pracownik firmy Go-Racing, organizującej takie eventy w całym kraju.

Bezpieczeństwojazda-ferrari-360-modena-lodz

Jazda sportowym samochodem może być zatem doskonałą propozycją dla osób, które chciałyby czasem poczuć jak to jest przyspieszać do “setki” poniżej 4 sekund! Tego rodzaju wydarzenia są, w przeciwieństwie do łamania przepisów na drodze, w pełni bezpieczne dla uczestników, co pozwala na bezstresową zabawę za kierownicą!

Któż nie chciałby poprowadzić Ferrari lub Porsche? A może szalona przejażdżka po zamkniętym torze, jak choćby tutaj http://go-racing.pl/ ? Propozycji sportowej jazdy jest naprawdę sporo i jest z czego wybierać. A dlaczego warto zdecydować się na jazdę pod czujnym okiem instruktora, jeżeli ma się już prawo jazdy?

Przede wszystkim, kierowcy decydujący się na uczestnictwo w takim wydarzeniu mogą mieć pewność niemal idealnego stanu technicznego samochodu. To auta, których kondycja jest regularnie sprawdzana – nie ma tu ryzyka nagłej awarii czy, co gorsza, defektu jakiegoś systemu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo! Auta oferowane do przejażdżek po torze nie mają styczności z dziurawymi, polskimi drogami, więc ich zawieszenia są w idealnym stanie, przez co oferują doskonałe właściwości jezdne.

Dodatkowo, jazda po zamkniętym torze wyścigowym eliminuje ryzyko nagłego spotkania z innym pojazdem, które przy tak wysokiej prędkości mogłoby być zabójcze. Wszyscy polscy kierujący doskonale wiedzą, że na krajowych drogach nie jest problemem spotkanie tak zwanych niedzielnych kierowców, którzy wykonują tak dziwne manewry, że jest to aż niebezpieczne! Na torze takiego ryzyka nie ma.

Przejażdżka po torze daje również pewność idealnego stanu nawierzchni. Tego rodzaju obiekty są konstruowane w taki sposób, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo uczestnikom zabawy. Zakręty i nawierzchnia są odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu ryzyko jakiegokolwiek niebezpieczeństwa jest minimalne, a przy tym poziom zabawy bardzo wysoki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.