Przejdź do treści

SEAT IBIZA ST – rodzinne auto na najwyższym poziomie technologii i bezpieczeństwa

Nowoczesne auto rodzinne z nadwoziem typu kombi powinno być funkcjonalne. Musi także zapewniać najwyższy poziom technologiczny oraz tak bezpieczeństwo bierne, jak i aktywne. Dobrym przykładem takiego pojazdu jest Seat Ibiza ST.

Artykuł sponsorowany

Technologie zapewniające komfort i efektywność

Użytkownicy oczekują coraz więcej od aut rodzinnych w sferze przyjemności z podróżowania i w kontekście ekonomiczności oraz ekologii. Nowoczesne silniki, w które wyposażana jest Ibiza ST, zapewniają dobrą dynamikę i kulturę pracy oraz niskie zużycie paliwa. Producent oferuje samochody z jednostkami wysokoprężnymi w technologii TDI oraz benzynowe MPI i turbodoładowane TSI. Ciekawą opcją jest pojazd wyposażony w motor ecoTSI z systemem Start/Stop pozwalającym nie tylko zmniejszyć zużycie paliwa, ale także emisję szkodliwych substancji, poprzez wyłączanie silnika nawet na krótkich postojach i uruchamianie go po dotknięciu przez kierującego pedału sprzęgła.

Dodatkową wygodę i przyjemność z używania Ibizy ST zapewnia zintegrowany system rozrywki i informacji, który posiada takie funkcje jak technologia rozpoznawania głosu oraz możliwość połączenia ze smartfonem za pomocą bluetooth. To rozwiązanie służy nie tylko rozrywce, ale również ułatwia pracę kierowcy i zwiększa bezpieczeństwo pozwalając mu skoncentrować się na prowadzeniu pojazdu. System umożliwia nie tylko słuchanie muzyki i korzystanie z nawigacji na głównej konsoli, lecz także, dzięki systemowi Full Link, pozwala na używanie telefonu w trybie głośnomówiącym oraz wykorzystanie rozmaitych aplikacji, które są na nim zainstalowane.

Technologia poprawiająca bezpieczeństwo

Przed wypadkami i ich skutkami chronią systemy bezpieczeństwa aktywnego i pasywnego. Seat zadbał o minimalizację prawdopodobieństwa wypadnięcia z drogi, uderzenia w inny pojazd lub przeszkodę oraz rozwiązania ułatwiające utrzymanie kierunku jazdy podczas hamowania. Na liście wyposażenia Ibizy można znaleźć między innymi ABS i ESC. Konstrukcja samochodu oraz poduszki powietrzne pozwolą uniknąć większych obrażeń, gdy dojdzie go wypadku. Technologią wspierającą kierowcę w trakcie zderzenia jest Multikolizyjny System Hamowania uruchamiający wszystkie hamulce w chwili uderzenia. Dzięki temu, gdy osoba kierująca straci przytomność, auto nadal hamuje. Zapobiega to zderzeniom pojazdu z kolejnymi przeszkodami

Inżynierowie hiszpańskiego koncernu przywiązują uwagę do szczegółów. To właśnie dlatego Ibiza ST wyposażona jest w technologiczne rozwiązania zwiększające bezpieczeństwo w tych sferach, które do niedawna były zaniedbywane przez producentów samochodów. Dobrymi przykładem jest zastosowanie lamp drogowych typu LED. Dzięki nim poprawia się widzialność auta na drodze, co ma szczególne znaczenie w trudnych warunkach atmosferycznych. Interesującym pomysłem jest także układ rozpoznawania zmęczenia kierowcy oraz ułatwiający ruszanie pod górę system kontroli zjazdu.

Aby dowiedzieć się więcej i przekonać o zaletach wyżej wymienionych i innych technologii warto skorzystać z jazdy próbnej oferowanej przez dealera Seat Autorud w Rzeszowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.