Przejdź do treści

Szukasz bezpiecznego auta? Sprawdź markę, która z tego słynie

używane volvo gdzie szukać

Kierowcy wybierają samochody osobowe na podstawie wielu różnych cech.

Dla jednych najważniejszy będzie ekonomiczny silnik, dla innych oryginalna linia nadwozia. W kryteriach funkcjonalności jednym z najważniejszych czynników może być bezpieczeństwo, a to często sprowadza nas do jednej marki, jaką jest Volvo.

Volvo Car Corporation od lat kojarzy się z bezpieczeństwem kierowcy, pasażerów oraz pozostałych użytkowników ruchu drogowego. Czy zatem jeśli interesuje Cię auto, które zapewni najwyższą jakość ochrony, możesz już myśleć o sobie „nowy właściciel Volvo”? Sprawdzamy, że kultowa marka nadal oferuje bezpieczeństwo na najwyższym światowym poziomie.

Czy Volvo nadal jest symbolem bezpieczeństwa?

Marka Volvo nieodmiennie kojarzy się większości kierowców ze Szwecją i wciąż panuje przeświadczenie, że samochody tej marki, najnowsze kombi, auta typu SUV czy hatchback są produkowane w Skandynawii. Prawda jest jednak bardziej złożona. Owszem, powstały w pierwszej połowie XX wieku w Göteborgu koncern nadal jest szwedzką firmą, jednak obecnie produkowane są tam pojazdy użytkowe oraz samochody ciężarowe. Sekcja samochodów osobowych Volvo Car Corporation została w 1999 roku sprzedana innemu koncernowi, jakim jest Ford. Co więcej, w 2010 roku nastąpiła kolejna zmiana, gdyż modele osobowe Volvo przeszły w ręce chińskiego koncernu Geely.

Zmiany właścicielskie w Volvo Car Corporation sprawiły, że wizerunek marki Volvo został poddany wątpliwości, zwłaszcza że rynek chiński nie jest znany z produkcji wysokiej jakości samochodów. Czy jednak w kwestii kultowego bezpieczeństwa aut Volvo coś się zmieniło? Niekoniecznie, ponieważ zarówno Ford, jak i Geely doskonale zdają sobie sprawę z tego, co od lat wyróżniało Volvo wśród innych koncernów motoryzacyjnych. Z tego względu ochrona kierowcy i pasażerów nadal jest priorytetem producenta.

Bezpieczeństwo w praktyce – jak auto chroni Cię podczas jazdy?

Bezpieczeństwo w samochodach to temat niezależny od rodzajów jednostek napędowych. Bez względu na to, czy Twój pojazd zasila benzyna, czy może jest to bardziej ekologiczna hybryda plug-in, gwarancja bezpieczeństwa dotyczy zupełnie innych aspektów auta. Aby w pełni mówić o tym, co jest bezpieczne w aucie, warto wskazać na takie aspekty jak:

  • pasywne systemy bezpieczeństwa,
  • aktywne systemy bezpieczeństwa.

Bezpieczeństwo w samochodzie to niezmiennie kluczowa kwestia, zarówno podczas codziennej jazdy do pracy, jak i podczas długich podróży na wakacje. Dlatego istnieje wiele różnorodnych rozwiązań, których celem jest zapewnienie maksymalnej ochrony dla kierowców i pasażerów. Jeśli skupimy się na pasywnych systemach bezpieczeństwa, to kluczowym elementem jest konstrukcja samochodu, która ma zapewnić jak najlepszą ochronę w przypadku kolizji. Przez lata Volvo było pionierem w tej dziedzinie, osiągając imponujące wyniki w renomowanych testach Euro NCAP (European New Car Assessment Programme). Modele marki Volvo wyróżniają się starannie zaprojektowaną konstrukcją, przygotowaną na różnorodne scenariusze drogowe, co sprawia, że są one jednymi z najbezpieczniejszych pojazdów dostępnych na rynku.

To, że nowe Volvo to nadal dobry wybór jeśli chodzi o bezpieczny samochód, potwierdzają rezultaty testów zderzeniowych modelu Volvo XC60. Ten znakomity SUV uzyskał najwyższy wskaźnik bezpieczeństwa osób dorosłych, który wniósł aż 98%! Pozostali przedstawiciele Volvo uzyskali rezultaty na bardzo zbliżonym poziomie bezpieczeństwa – od 94 do 97%.

Dlatego zarówno nowe, jak i używane samochody Volvo to znakomity pomysł na bezpieczny pojazd dla całej rodziny. Sprawdź Volvo na Allegro i znajdź samochód, który będzie odpowiadał Twoim oczekiwaniom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.