Przejdź do treści

Toyota stworzy taksówki przyszłości

8 sierpnia, w rocznicę uruchomienia pierwszej w Japonii taksówki w 1912 roku, Japońska Federacja Zrzeszeń Taksówkowych i Toyota Motor Corporation (TMC) poinformowały o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie współpracy nad stworzeniem i wprowadzeniem japońskiej taksówki przyszłości.

Obecność Toyoty w japońskiej branży taksówkowej sięga 1936 roku, gdy taksówkarze w tym kraju rozpoczęli eksploatację Toyoty Model AA. Stało się to początkiem współpracy firmy z branżą, której tradycje kontynuowane są do dziś za sprawą obecnego modelu Crown Comfort. Samochody Toyoty użytkowane jako taksówki przejeżdżają rocznie nawet po 100 tysięcy kilometrów, co przyczynia się do ciągłego doskonalenia ich konstrukcji, zapewniającej coraz większą trwałość i niezawodność, a także bezpieczeństwo i komfort podróżowania.

Japońska Federacja Zrzeszeń Taksówkowych i Toyota od dawna wspólnie dokładają starań, aby nowe japońskie taksówki były najbezpieczniejszym i najwygodniejszym środkiem transportu publicznego.

toyota-jpn-taxi-concept-6.640

Toyota prowadzi prace nad taksówką nowej generacji, która będzie odzwierciedlać ducha japońskiej gościnności i przyczyni się do podniesienia jakości życia w miastach. Nowy pojazd, który ma trafić na rynek już w przyszłym roku, zapewniać będzie większą wygodę pasażerom, a szczególnie osobom starszym, rodzinom z dziećmi i zagranicznym turystom. W ten sposób Japońska Federacja Zrzeszeń Taksówkowych i Toyota zamierzają współtworzyć społeczeństwo otwarte na wszystkich, a jednocześnie pomagać w promowaniu Japonii jako celu podróży turystycznych.

Najważniejsze cele współpracy obejmują oprócz opracowania specyfikacji nowego pojazdu popularyzację przyjaznych dla wszystkich pasażerów taksówek opartych na uniwersalnym projekcie (UD, Universal Design), a także ocenę uwarunkowań związanych z budową systemów towarzyszących, rozwój zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i współpracę nad udostępnieniem usług w wielu językach.

W rejonie aglomeracji tokijskiej partnerzy prowadzić będą działania związane z rozwijaniem nowych technologii zautomatyzowanego prowadzenia pojazdów, uwzględniających zróżnicowane grupy kierowców, w tym osoby starsze i cudzoziemców, co pomoże zmniejszyć obciążenie kierowców taksówek pracą. Obejmować będą one m.in. wykorzystanie taksówek do gromadzenia i informacji o ruchu drogowym, które po przeanalizowaniu posłużą rozwijaniu koncepcji automatycznego prowadzenia pojazdów Toyota Mobility Teammate oraz współpracę w dziedzinie nowatorskich rozwiązań biznesowych związanych ze zautomatyzowanym prowadzeniem pojazdów w oparciu o Mobility Teammate.

Źróło: Mototarget.pl

toyota-jpn-taxi-concept-11.640

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.