Przejdź do treści

Używane auto – oszczędność w kieszeni

auta używane, na co zwrócić uwagę?

Wymiana samochodu na nowszy i lepszy model, czy też zakup pierwszego auta w życiu może się wiązać ze sporym stresem. Dodatkowo jest to czynność kosztowna. Każdy chce więc nabyć jak najlepszy samochód za jak najniższą cenę.

art. partnerski

W przypadku zakupów w salonie ceny są zdecydowanie wyższe, ale nie każdego stać na nowe auto. Dla części z nabywców oraz nabywczyń pozostaje zatem rynek wtórny z jego różnorodnymi propozycjami. Dobrze by było przyjrzeć się im z bliska, gdyż czasem możemy nabyć cztery kółka, o których marzymy, za o wiele niższą cenę, a to może mieć dla nas niebagatelne znaczenie.

Co to oznacza, że samochód jest poleasingowy?

Jedną z form zakupu samochodu, o której warto pamiętać jest licytacja samochodów poleasingowych. Samochód taki jest oczywiście używany przez dwa, trzy lata, przez jednego właściciela, którym może być bank, przedsiębiorstwo handlowe, czy też inny podmiot gospodarczy. Zaletą tej formy zakupu jest fakt, że samochody owe mają regularnie przeprowadzane przeglądy techniczne i są serwisowane w renomowanych zakładach naprawczych. Do ich ewentualnych napraw używa się oryginalnych części, które są przeznaczone do konkretnych typów samochodów. Posiadają one pełną dokumentację techniczną, którą otrzymujemy wraz z danym autem – o ile zdecydujemy się na jego zakup. Taki sposób postępowania gwarantuje nam, że nie nabywamy kota w worku ale konkretnego opla lub skodę z dobrze opisaną historią ich eksploatacji. Daje to nieco większą pewność co do potencjalnego stanu auta niż podczas jego kupowania od przypadkowego sprzedawcy w sieci lub na giełdzie samochodowej.

Kto może korzystać z aukcji poleasingowych?

Aukcje samochodów poleasingowych są, w znacznej większości przypadków, dostępne dla wszystkich klientów. Aby takie cztery kółka kupić, wystarczy mieć ukończone osiemnaście lat, posiadać zdolność do czynności prawnych, posiadać konto w polskim banku, założyć specjalny zaufany profil na portalu umożliwiającym udział w licytacji, a po jego zweryfikowaniu, przystąpić do licytacji. Zdarzają się aukcje aut poleasingowych, dostępne tylko dla innych firm i przedsiębiorstw, ale nie są one w zdecydowanej przewadze. Zakup jest jest bezpieczny i objęty ochroną przez dany portal, na którym go dokonujemy, a więc możemy spokojnie zająć się wyborem odpowiedniego modelu auta, o którym marzymy. 

Używane auta poleasingowe – jakie modele znajdziemy na rynku?

To na jakie auto ostatecznie się zdecydujemy, będzie wynikiem tego, czego tak naprawdę szukamy. Wiele różnorodnych modeli samochodów możemy bez trudu znaleźć w witrynie internetowej cararena.pl, która zajmuje się tego typu aukcjami. Wybór modeli samochodów jest naprawdę szeroki. Znajdziemy tu skody, ople, mercedesy, renaulty, itp. – zarówno te najpopularniejsze, czyli osobowe, ale bez trudu kupimy tu też auta ciężarowe, naczepy, maszyny rolnicze, wózki widłowe, motocykle, quady i in. Wystarczy tylko mieć szeroko otwarte oczy i dokonać wyboru, z którego będziemy zadowoleni.

Licytacja samochodów poleasingowych – o czym musisz wiedzieć?

Decydując się na zakup samochodu w ramach takiej aukcji, pamiętajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. Warto się udać na oględziny naszego auta, z kimś, kto się na samochodach dobrze zna, o ile nie dysponujemy odpowiednią wiedzą. Oszczędności w naszej kieszeni oraz odpowiedni samochód, który nabędziemy na pewno sprawią nam wiele przyjemności. Pamiętajmy także, aby dokładnie przejrzeć dokumentację techniczną naszego przyszłego samochodu – diabeł tkwi w szczegółach. Dzięki temu pozostanie nam potem tylko cieszyć się bezpieczną jazdą w dobrym towarzystwie. Szerokiej drogi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.