Przejdź do treści

Wyprzedaże aut – czyli kiedy kupić auto taniej?

wyprzedaze roczników samochodów

Producenci i dealerzy samochodowi regularnie kuszą atrakcyjnymi obniżkami cen, wyprzedażami rocznika, czyszczeniem magazynów oraz wieloma innymi akcjami promocyjnymi. Co w praktyce oznacza taka obniżka i czy warto kupować samochody na wyprzedaży? A jeśli tak, to kiedy najlepiej pojawić się w salonie, by kupić auto najtaniej? Na wszystkie pytania odpowiadamy w poniższym tekście.

Jak działają wyprzedaże samochodów?

art. sponsorowany

Obserwując wnikliwie rynek samochodowy, da się zauważyć, że ceny konkretnych modeli podlegają lekkim wahaniom w skali całego roku. Nie zawsze da się oczywiście kupić auto za połowę jego ceny. Jednak warto śledzić sytuację w branży, zwłaszcza „polując” na konkretny, upodobany model auta. Może się bowiem okazać, że za kilka miesięcy będzie on tańszy o kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Co więcej, jako klient będziesz mógł liczyć na wiele dodatkowych korzyści, takich jak:

  • dodatkowe opcje wyposażenia za 0 zł, 
  • atrakcyjne pakiety bezpieczeństwa,
  • czy inne, atrakcyjne upusty. 

Sama metoda organizacji wyprzedaży aut nie różni się znacząco od tego rodzaju akcji promocyjnych w innych dziedzinach handlu. 

Kiedy szukać rabatowych ofert?

Zazwyczaj z najwyższymi przecenami możesz mieć do czynienia na końcu roku lub na jego początku. Czyli wówczas, gdy w magazynach „zalega” jeszcze sporo towaru. Rynek samochodowy działa bardzo podobnie. Choć trzeba zwrócić uwagę na jeszcze jeden istotny moment – wymianę generacji. 

W okresie kilku miesięcy poprzedzających pojawienie się na rynku nowego modelu konkretnego samochodu, jego poprzednia wersja zwyczajowo ulega dużym obniżkom cenowym. Producent chce bowiem sprzedać jak najwięcej starszej generacji – nawet kosztem niższego zysku. Z punktu widzenia biznesowego takie działanie jest jak najbardziej uzasadnione. Jednocześnie sprzedaż starszej generacji w momencie, gdy na rynku dostępna będzie już nowa, nie będzie mieć większego sensu. Stąd wiele naprawdę atrakcyjnych okazji na kupno nowego samochodu w ramach obniżki cen lub wyprzedaży roczników.

Podsumowując, wyprzedaże aut organizowane są najczęściej:

  • na początku roku kalendarzowego,
  • w drugiej połowie roku oraz przed jego końcem,
  • przed wprowadzeniem kolejnej generacji danego modelu.

Auto z wyprzedaży – dlaczego jest tak atrakcyjne?

Z roku na rok możliwości nabywcze Polaków rosną. Stosunek ceny nowego samochodu do sytuacji materialnej konsumentów poprawia się na korzyść kupujących. Dzięki temu coraz więcej rodaków decyduje się na kupno nowego samochodu, zamiast poszukiwać auta na rynku wtórnym. Część z nich kieruje się atrakcyjnym wyposażeniem, inni stawiają na komfort jazdy, jaki gwarantuje nowe auto. Dla wielu kupujących liczą się niezawodność i brak konieczności kosztownego serwisowania. W przypadku modeli, które dopiero zjechały z taśmy produkcyjnej, ryzyko wystąpienia usterek jest bardzo niewielkie – w porównaniu z autami używanymi. A nawet jeśli przytrafi się jakaś awaria, zwykle da się ją usunąć w ramach serwisu gwarancyjnego. Wszystko w autoryzowanej stacji obsługi, co dodatkowo podniesie jakość wykonanej usługi.

Dodatkowe korzyści z promocyjnego zakupu

Zakup nowego samochodu na wyprzedaży to nie tylko niższa cena samego auta. To również pakiet dodatkowych korzyści, jakich próżno oczekiwać, kupując dany model bezpośrednio po jego premierze. 

W ramach benefitów kupujący może oczekiwać atrakcyjnej formy finansowania, takiej jak raty 0% przy kredycie czy, korzystniejsze warunki leasingu. Bardzo często, producent do aut z wyprzedaży dorzuca coś ekstra, np. komplet opon zimowych bądź wyposażenie – wcześniej dostępne za dodatkową opłatą.

Jak więc widać, sama obniżka cen nie jest jedynym powodem, dla którego warto kupować nowe auta na wyprzedażach. W ramach tego rodzaju promocji możemy zyskać znacznie więcej. Interesuje Cię zakup nowego mercedesa z promocyjnej cenie? Sprawdź aktualne wyprzedaże w salonie Mercedes-Benz – Duda-Cars i zobacz, jak tanio możesz kupić jeden z prestiżowych modeli klasy premium.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.