Przejdź do treści

Mazda RX-9 – silnik Wankla powróci w 2020 roku?

Czy nadejdzie nowa fala japońskich samochodów sportowych? Toyota zapowiada powrót kultowej Supry, a co z Mazdą i serią RX? Od jakiegoś czasu krążą plotki, że japoński producent myśli nad wypuszczaniem kolejnego samochodu z silnikiem Wankla. Czy powstanie Mazda RX-9? Jeśli tak, to kiedy?

Japoński magazyn „Holiday Auto” dowiedział się, że Mazda planuje powrócić do tworzenia samochodów z silnikiem o konstrukcji znanej z modeli RX-7 i RX-8. Według zdobytych informacji, Mazda RX-9 ma pojawić się 2020 roku. Nowy model ma być krótszy niż RX-Vision, który został zaprezentowany na zeszłorocznych targach motoryzacyjnych Tokyo Auto Show. Ma również odznaczać się „ostrzejszą” stylistyką.

Według japońskiego czasopisma Mazda RX-9 ma być wyposażona w najbardziej zaawansowany silnik Wankla w historii. Ma to być jednostka o pojemności 1,6 l z turbodoładowaniem, dzięki której coupe ma rozwijać 400 koni mechanicznych. Napęd będzie przekazywany na tylne koła za pośrednictwem przekładni zamontowanej na tylnej osi pojazdu. Rozwiązanie to znane jest z modeli Porsche i Alfy Romeo.

Mazda nie zdementowała plotek. Nie zdradziła również jaka będzie przyszłość serii RX. Jeśli pogłoski są prawdziwe, modelu koncepcyjnego RX-9 należy spodziewać się w przyszłym roku na Tokyo Motor Show. W takich okolicznościach model produkcyjny mógłby zadebiutować na targach w Tokio w 2019 roku. Póki co należy uzbroić się w cierpliwość.

BAwHChgHWQYMLUVQUFwPBAQ=

Foto: Ben Hsu

Źródło: Holiday Auto, mazda-motors.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.