Przejdź do treści

Nowe Porsche 911 GT3 RS przyłapane podczas testów

Na Salonie Samochodowym w Genewie zadebiutowało ulepszone Porsche 911 GT3. Jednak najostrzejsza wersja GT3 RS zostanie zaprezentowana w przyszłym roku – na razie złapano ją podczas testu drogowego.

Prototyp jest lekko zamaskowany, ale można zauważyć co zmieni się w nowej 911-stce. Nowy będzie przedni zderzak, który zaczerpnięty został z nowego GT3 zaprezentowanego na Motor Show w Genewie. Natomiast tylny zderzak to ten znany z obecnego Porsche 911 GT3 RS.

Dwa plastry na masce sugerują, że mogą się pojawić w tych miejscach nowe otwory wentylacyjne, odpowiedzialne za chłodzenie silnika. Niewykluczone, że nowe GT3 RS otrzyma nowe przednie i tylne lampy. Cały szereg zmian ma doprowadzić do ulepszenia właściwości aerodynamicznych.

Jeśli chodzi o moc, najbardziej prawdopodobne wydaje się, że nowe Porsche 911 GT3 RS otrzyma wolnossącą, sześciocylindrową jednostkę o pojemności 4 litrów. Moc standardowego GT3 wynosi 493 konie mechaniczne, jednak można się spodziewać, że w wersji RS ta liczba ulegnie zmianie na lepsze. Jak zapowiada Porsche, nowe GT3 RS będzie prawdopodobnie dostępne z automatyczną skrzynią biegów.

Porsche 911 GT3 trafi do sprzedaży już w tym roku, jednak na najbardziej hardkorową wersję 911-stki będzie trzeba poczekać do roku 2018.

Źródło: autoexpress.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.