Przejdź do treści

Szwedzka policja będzie używać nowych Volvo V90 jako radiowozów

Na początku przyszłego roku szwedzka policja odbierze pierwsze egzemplarze nowych V90. Samochód osiągnął najwyższą notę podczas wymaganych przez szwedzką policję testów.

Wymaganie dotyczące samochodów specjalnych w tym radiowozów są znacznie wyższe niż w przypadku normalnych samochodów drogowych. Władze szwedzkiej policji traktują ten aspekt bardzo poważnie. Radiowóz to w końcu miejsce pracy policjantów, więc musi on spełnić szereg stawianych przed nim wymagań takich jak osiągi, komfort, jakość i ergonomia. Policyjny test składa się z pięciu kluczowych elementów: test hamulców, ominięcie przeszkody, test zwrotności z użyciem hamulca i bez oraz jazda z dużą prędkością. Wynik jaki osiągnął model Volvo to 9.2 na 10, najwyższy wynik w historii osiągnięty przez jakikolwiek samochód.

Końcowy protokół po teście nowego modelu przedstawiony przez szwedzkie władze podsumowywał go tak: Niezmiernie ciężko jest znaleźć jakiekolwiek wady, nadwozie, zawieszenie, układ kierowniczy, kontrola trakcji i napęd są wzorowe. Zmiana pasa ruchu przy wysokich prędkościach jest niemal nieodczuwalna i zwodniczo prosta. Samochód słucha się kierowcy i bez najmniejszych protestów wytrzymuje duże obciążenia.

Szwedzka policja, jako pierwsza na świecie będzie używała V90 jako radiowozów, Volvo Cars, produkowało również radiowozy bazujące na innych modelach sprzedawane do wielu krajów takich jak Norwegia, Włochy, Wielka Brytania czy Holandia. Volvo V90 w wersji specjalnej będzie dostępne w przyszłości dla wszystkich zainteresowanych służb na całym świecie.

Prezentując model V90 w wersji specjalnej Volvo udowadnia jak doskonałe właściwości ma nowy model. Aby zamienić duże kombi segmentu premium na samochód specjany, dział Volvo Car Special Products przekonstruował samochód tak, aby spełnić wymagania policji.

W wersji specjalnej wzmocniono zawieszenie, hamulce i całe nadwozie, aby było zdolne wytrzymać obciążenia niespotykane w normalnym samochodzie. Poza tym, dodano wszystkie systemy łączności i narzędzia. Samochód jest produkowany w Torslandzie w Szwecji.

Volvo ma długą historie, jako dostawca samochodów dla policji. Już w 1929 roku szwedzka władza pilnowała porządku i prawa za kierownicą Volvo. Przez dekady takie ikony motoryzacji jak Amazon, 144 dzielnie służyły szwedzkim służbom. Do niedawna policja używała XC70 i V70, do czasu testu V90 model XC70 był najwyżej ocenionym samochodem w policyjnym teście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.