Przejdź do treści

2 Rajd Oświęcimski – było szybko

W sobotę, 22 sierpnia zakończył się 2 Rajd Oświęcimski, będący również eliminacją do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Zapraszamy do galerii.

Trasa rajdu składała się z dwóch odcinków specjalnych przejeżdżanych po 3 razy. Oficjalny start rajdu odbył się na oświęcimskim rynku. Oes Inwałd Park od początku zapowiadał się ciekawie (mimo skrócenia z powodu sprzeciwu mieszkańców), szybkie proste połączone z ostrymi i ciasnymi zakrętami to widowiskowa mieszanka, smaczku dodawał ulokowany w środku trasy głęboki”watersplash” (niestety przez piękna pogodę zawodnicy i kibice nie uświadczyli tam wody). Oznaczony numerami 1,3 i 5 oes Inwałd Park eliminował kolejne załogi, które przegrywały z techniczną trasą. Drugi odcinek specjalny Jawiszowice (2,4,6) był zdecydowanie bardziej tolerancyjny na błędy załóg, a było ich całkiem sporo. Ze zgłoszonych 54 załóg rajdu nie ukończyło 11. Pomimo kilku wypadków żadna z załóg nie ucierpiała.

[Aktualizacja] Ogłoszono oficjalne wyniki. Pierwsza 20 przedstawia się następująco:Oficjalne

Informacja dla załóg: zdjęcia w HD do nabycia >

Tutaj

Całe zawody przebiegały w dobrej atmosferze, dzięki dobrej pogodzie i widowiskowych trasach licznie zebrani kibice nie mogli narzekać na brak emocji i widowiska. Cały rajd zakończył się motopiknikiem na rynku w Oświęcimiu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.