Przejdź do treści

4 Szombierki Rally Sprint – Rajdowe rozpoczęcie wakacji

Szombierki Rally Sprint to samochodowy rajd amatorski, który odbywa się w tej postaci już po raz czwarty w Bytomiu – idealna okazja by rajdowo rozpocząć wakacje!

Początek miał w 2013 roku – rozgrywane były wtedy cztery rundy Szombierki Rally Cup. W 2014 puchar przekształcił się w Rally Sprint i w tej formie nadal się rozwija.

W pierwszym tegorocznym sprincie pojawi się ponad 75 załóg z południa Polski! Tym razem pasjonaci tego widowiskowego sportu spotkają się 28 Czerwca od godziny 10:00. Warto nadmienić, że pierwszy raz organizatorzy zorganizują dla zawodników 2 odcinki, jeden na terenach przy Hali na Skarpie, oraz drugi na terenie starej giełdy towarowej przy ulicy Małgorzatki w Bytomiu – mapę umieszczamy pod artykułem. Szybkie, wymagające i techniczne trasy to jest to, co kierowcy lubią najbardziej.

1 odcinek OS „Giełda Towarowa” długość 1,3km

2 odcinek OS „Szombierki Stadion” długość 2,2 km

Oba odcinki będą przejeżdżane 3 razy.11422052_862856697096427_109439980_o

O co w tym chodzi?

Warto przypomnieć, na czym polega taki rajd. Każda załoga, czyli pilot i kierowca pokonuje wyznaczony odcinek specjalny na czas. Każdy samochód startuje osobno – w określonych odstępach czasu. Takie zawody są bezpieczne, gdyż zawodnicy pokonują odcinki odpowiednio przygotowane i zabezpieczone, co pozwala na doskonalenie technik jazdy. Organizatorzy stawiają na bezpieczeństwo i zupełnie odcinają się od wszelkich niedozwolonych jazd po terenach i ulicach do tego nieprzygotowanych oraz niebezpiecznych. W rajdzie biorą nie tylko udział samochody przygotowane profesjonalnie do rajdów, ale również seryjne, każdy może spróbować swoich sił. Aby wziąć udział w amatorskich zawodach, nie trzeba mieć przygotowanego samochodu do rajdów, wystarczy, że jest sprawny, posiada przegląd, ubezpieczenie OC, a zawodnicy będą wyposażeni w kaski.

A czego możemy się spodziewać?

Na miejscu czekać będzie na Was wiele atrakcji. Pokaz driftu przygotowany przez profesjonalnych kierowców. Dla osób żadnych wrażeń i tych, którzy chcą podnieść poziom adrenaliny przygotowaliśmy przejazdy na fotelu kierowcy w samochodzie wyścigowym oraz rajdowym. Najmłodsi będą mogli przymierzyć się do gokartów oraz poznać tajniki jazdy wyścigowej, tak jak rozpoczynał swoją karierę Robert Kubica. Termin imprezy, jest świetnym czasem do propagowania bezpieczeństwa podczas wakacji, w związku z tym odbędzie się pokaz ratownictwa medycznego oraz będą przeprowadzane kursy pierwszej pomocy. Na okoliczność upałów przygotowane są kurtyny wodne. Jak zwykle będzie dostępne stanowisko gastronomiczne oraz oprawa muzyczna. Przygotowaliśmy także gadżety, które będzie można otrzymać na miejscu. Warto przypomnieć, że wstęp na naszą imprezę jest darmowy i tak już zostanie na zawsze. Dla kibiców przygotowaliśmy bezpieczne miejsca widokowe, przebywanie w innych miejscach niż te wyznaczone przez organizatora jest zabronione.

Zakończenie imprezy odbędzie się pod halą, około godziny 16 „Na Skarpie”, gdzie przyznawane będą nagrody i puchary dla najlepszych uczestników klasyfikacji generalnej oraz poszczególnych klas (podział na 6 klas – w tym osobne klasy dla aut RWD oraz Fiatów Cinquecento i Seicento ) .

INFORMACJE DLA KIBICÓW:

▩ Wstęp na odcinki specjalnie jest bezpłatny
Parking dostępny jest przy „Hali na Skarpie”
▩ Bezpieczne punkty widokowe:
– OS Szombierki Stadion – skarpa wzdłuż ulicy Księdza Biskupa Adriana Włodarskiego.
– OS Giełda Towarowa – trybuny na od ulicy Zabrzańskiej

Przebywanie w innych miejscach jest NIEDOZWOLONE ze względu na bezpieczeństwo!

▩ Punkt Gastronomiczny umieszczony jest tuż obok „Hali na Skarpie”
▩ W samym centrum Hali znajdują się bezpłatne toalety

Prosimy o uważne przeczytanie rad, jak zachowywać się podczas rajdu, dostępnych na stronie www.motorsport.bytom.pl/kibice/

Rozpędzamy emocje i zapewniamy:

➟ DRIFT SHOW w wykonaniu Auto Serwis Oriwol
emocjonujące przejazdy i szybkie zakręty
➟ wyścigowe pojazdy
przejazd nietuzinkowych samochodów funkcyjnych
➟ konkursy
gokarty
➟ pokaz ratownictwa medycznego
kurs pierwszej pomocy
➟ możliwość przejazdu na prawym fotelu w prawdziwym samochodzie rajdowym tzw. Co-Drive lub Drift Taxi
darmowy wstęp do Parku Maszyn
➟ bezpieczne miejsca widokowe z widokiem na większość trasy
grill i napoje
➟ gadżety
oprawę muzyczną zapewnioną przez DJ’a oraz konferansjera

więcej atrakcji to niespodzianki!

Zapraszamy serdecznie!

[google_map width=”550″ height=”800″ src=”https://www.google.com/maps/d/u/0/viewer?mid=zwev5AqHbdzA.kwl2Kil30-9I”]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.