Przejdź do treści

61. Rajd Wisły 4-5.09

Już tylko dzień dzieli nas od największego wydarzenia motoryzacyjnego na Śląsku, jakim jest 61. Rajd Wisły. Zawody te, należące do cyklu LOTOS RSMP, odbędą się w dniach 4-5 września 2015r. W ostatnim czasie została opublikowana lista zgłoszeń, na której nie brakuje znanych nazwisk. Szykuje się naprawdę zacięta rywalizacja!

61. Rajd Wisły, piąta runda tegorocznych LOTOS RSMP, odbędzie się w dniach 4-5 września 2015r. Baza zawodów, podobnie jak w poprzednich latach będzie mieścić się w Istebnej, w kompleksie ZAGROŃ. Odcinki specjalne zostały zlokalizowane w przepięknych górskich okolicach, na terenach powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego, a także jastrzębskiego. Podczas pierwszego etapu rajdu, w piątek 4 września zawodnicy oprócz odcinka testowego pokonają OeSy: Koniaków oraz Kiczora. Natomiast w sobotę 5 września, rajdowcy będą rywalizować na słynnych już odcinkach: Kubalonka, Bzie oraz Cisownica. Łącznie 61 Rajd Wisły to 433,52km, w tym 126,42 kilometrów OeSowych! Pomiędzy sekcjami załogi będą zjeżdżać do Parku Serwisowego na terenie kompleksu ZAGROŃ.

Na liście zgłoszeń widnieją 72 załogi. Szczególne zainteresowanie kibiców wzbudzili Wojciech „Siemanko” Chuchała oraz trzykrotny Mistrz Polski Bryan Bouffier. Nie brakuje jednak także innych znanych nazwisk, takich jak Łukasz Habaj, Tomasz Kuchar czy Maciej Oleksowicz.

Organizator, Automobilklub Śląski, serdecznie zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w tej ciekawie zapowiadającej się imprezie, jaką jest 61. Rajd Wisły. Oficjalny start zawodów będzie miał miejsce 4 września o godz. 14.30 w Wiśle, na placu Hoffa. Mamy nadzieję, że nikogo tam nie zabraknie! – mówi Andrzej Szkuta, dyrektor imprezy.

Wiadomo, że impreza nie mogłaby się odbyć, gdyby nie wsparcie lokalnych władz oraz licznych partnerów. Szczególne słowa podziękowania organizatorzy kierują do Marszałku Województwa Śląskiego, który objął patronat honorowy nad imprezą oraz do sponsora generalnego, firmy Lotos, a także takich firm jak Zowner, Kompleks ZAGROŃ, WCK, Kwazar.

AS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.