Przejdź do treści

DTM: Nowy safety car – BMW M4 GTS

Model BMW M4 GTS od tego sezonu będzie pełnił rolę oficjalnego samochodu bezpieczeństwa podczas wyścigów DTM.

Samochód bezpieczeństwa nie może odstawać od tego do czego przyzwyczajeni są kierowcy serii DTM. Bardzo ważne jest prowadzenie samochodów z odpowiednią prędkością, która pozwoli utrzymać temperaturę opon oraz hamulców.

P90217504-highRes

Jedną z innowacji mającą na celu podniesienie mocy jest bezpośredni wtrysk mgiełki wody do komory spalania, który powoduje obniżenie temperatury i zwiększa wydajność w najgorętszych punktach pracy. Patent wykorzystywany w silnikach odrzutowców do zwiększenia mocy przy niskich prędkościach pozwolił zyskać dodatkowe 69 KM i podciągnąć maksymalny moment obrotowy do 600 Nm. Stosunek mocy 3 kg/KM (1 585 kg i 500 KM) pozwala M4 osiągnąć 305 km/h (elektroniczny kaganiec).

P90217502-highRes

BMW M4 wyróżnia neutralność w prowadzeniu, fantastyczna reakcja i potężna moc dostarczana przy niskich prędkościach zapewniająca idealne przyśpieszenie, co jest istotne na wyjściach z ciasnych zakrętów.

Nowe BMW M4 GTS jest jeszcze lepsze. Mam do niego ogromne zaufanie, co jest niezmiernie ważne, gdy jesteś odpowiedzialny za prowadzenie 24 kierowców w trakcie neutralizacji – Jürgen Kastenholz

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.