Przejdź do treści

Ekstremalne zawody na Torze Łódź!

Przed nami druga edycja Avalon EXTREME Racing Cup. Jest to jedyna w Polsce impreza motoryzacyjna, podczas której na torze spotykają się kierowcy sprawni oraz z niepełnosprawnością. Unikalna formuła rywalizacji i aż sześć prób sportowych. Zawody odbędą się 23 września (sobota) na Torze Łódź.

Organizatorem wydarzenia jest Avalon Extreme, wyjątkowa inicjatywa, która promuje sporty ekstremalne. Na starcie stanie ok. 40 kierowców z całej Polski, którzy będą klasyfikowani w dwóch kategoriach – sprawni (SPR) i niepełnosprawni (ON). W wydarzeniu weźmie udział kierowca rajdowy Sebastian Luty.

Avalon EXTREME Racing Cup to impreza jedyna w swoim rodzaju. Pokazujemy, że łączy nas miłość do czterech kółek i ostrej rywalizacji na torze. Jest to znakomita okazja, aby wspólnie przeżywać sportowe emocje. Na kibiców będzie czekać moc atrakcji, a ci najbardziej zuchwali otrzymają zaproszenie do mojej „Bestii”, jak pieszczotliwie nazywam swój samochód rajdowy, i razem ze mną wezmą udział w efektownych przejazdach pokazowych – powiedział ambasador Avalon Extreme, Sebastian Luty.

Na uczestników czeka sześć prób sportowych z pomiarem czasu po pięć okrążeń każda oraz jazda w pętli, czyli po cztery samochody na torze w tym samym czasie. W rywalizacji wystartują samochody cywilne oraz auta przygotowane do sportu. Próby sportowe rozpoczną się już o godz. 9:00.

Gośćmi honorowymi imprezy będą znani pasjonaci motoryzacji, Ola Kutz i Robert Skawiński. Ponadto, gościem specjalnym będzie Ernest Komorowski, który przeprowadzi pokazy stuntu i driftu motocyklowego. Na kibiców czekają także dodatkowe atrakcje, m.in. gokarty, chill gaming room czy prezentacja nowatorskich bolidów.

Pierwsza edycja imprezy miała miejsce 27 maja br. również na Torze Łódź i cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem kierowców z całego kraju. Wówczas, bezkonkurencyjni okazali się Piotr Malczewski i Kamil Kosela. Jak będzie podczas drugiej edycji? II Avalon EXTREME Racing Cup odbędzie się 23 września w godz. 7:45-16:30.

Harmonogram II Avalon EXTREME Racing Cup 2017:

23 września (sobota)

07:45-08:45 – odbiór administracyjny oraz BK

08:45-09:00 – odprawa dla uczestników

09:00-12:00 – rozpoczęcie prób sportowych

12:00-13:00 – przejazdy pokazowe

13:00-16:00 – kontynuacja prób sportowych

16:00 – zakończenie zawodów

16:20 – publikacja wyników

16:30 – rozdanie nagród i zakończenie imprezy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.