Przejdź do treści

Rajd Monte Carlo 2015 rozpoczęty

Rajd Monte Carlo 2015 zaczął się późnym wieczorem, przed zawodnikami były do pokonania 2 odcinki specjalne.

Dzisiejszy dzień przyniósł wiele emocji poczynając od rewelacyjnego powrotu S. Loeba/D.Elena, który na pierwszym SS1 wypracował 22sec przewagę nad drugą załogą, a 30.09sec nad S.Ogierem/Ingrassia! Polacy uplasowali się na 11. pozycji tracąc do lidera 47,9sec.

635575577367718671

Drugi OS, który odbywał się w nocy, padł łupem aktualnego Mistrza Świata S. Ogier’a – jednak nie wypracował takiej przewagi by przejąc prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Już drugi odcinek Rajd Monte Carlo pokazał, że jest to rajd bardzo ciężki, który charakteryzuje zmienna pogoda i trudne techniczne trasy. Przekonał się o tym Bouffier/Panseri, którzy wypadli z trasy kończąc swój występ już w pierwszym dniu.

Niestety pech dopadł także naszych reprezentantów, którzy po problemach z alternatorem i elektryką dojechali do mety ze stratą prawie 5min.1

 67.16POLR. KUBICA18:40.3+4.6+4:43.2

W ten sposób spadli w klasyfikacji generalnej na 32. pozycję.2

32.16POLR. Kubica/M. Szczepaniak35:21.7+13.4+5:13.5
Buffier
Bouffier(kierowca i pilot cali)

Niestety nie były to ostatnie kłopoty Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka, w trakcie dojazdu do parku serwisowego załoga została zatrzymana przez policję za brak świateł w ich samochodzie, brak możliwości kontynuowania jazdy poskutkował zabraniem rajdówki na lawetę. Aby móc kontynuować rajd R. Kubica musi skorzystać z procedury rally2(przyp.red: możliwość przystąpienia do reszty os-ów, choć nie ukończyło się poprzedniego- kara: 5min plus czas najlepszego kierowcy z poprzedniego os-u) decyzja o jej zastosowaniu należy do organizatorów. Więcej szczegółów poznamy rano.Kubica policjaKubica policja 2Kubica laweta

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.