Przejdź do treści

KJS 7. Rajd Walentynkowy

Rajd Walentynkowy 7 edycja KJSu zaliczana do Mistrzostwa Okręgu Łódzkiego.

Automobilklub Tomaszowski uruchomił listę zgłoszeń na powracający po 2-letniej przerwie Rajd Walentynkowy pierwszą rundę tegorocznych Mistrzostw Okręgu Łódzkiego w Konkursowej Jeździe Samochodem. Impreza z bazą w Tomaszowie Mazowieckim będzie przypominać pozytywnie oceniony 10. Rajd Andrzejkowy, który rozegrano w listopadzie, dlatego organizator liczy na dużą ilość zgłoszeń.

Na załogi (maksymalnie może zgłosić się 45) czeka 20 kilometrów prób sportowych (po asfalcie i kostce brukowej) ulokowanych nad Zalewem Sulejowskim (Smardzewice, Borki) i nieczynnym odcinku szerokopasmowej drogi obok trasy S8 przy węźle Lubochnia. Organizator zaplanował zmienioną konfigurację odcinków względem Rajdu Andrzejkowego.

Na trasie rajdu dostępnego również dla kierowców-amatorów (bez licencji sportu samochodowego) spodziewana jest czołówka województwa łódzkiego i nie tylko z urzędującym mistrzem, Krzysztofem Kwapiszem (startujący 300-konnym Subaru Impreza GT). Apetyt na odebranie tytułu będzie mieć z pewnością Adrian Wichłacz – faworyt tomaszowskiego klubu, który powrócił pod koniec ubiegłego roku do swojego mistrzowskiego Mitsubishi Lancera Evo V. Do startu nowego sezonu MOŁ szykuje się także wielu innych utalentowanych kierowców m.in. z Głowna, Łodzi, Piotrkowa Trybunalskiego, Sieradza, Skierniewic, Tomaszowa Mazowieckiego czy Zgierza. Zwykle nie brakuje także gości z Warszawy, a ostatnio nawet z województwa śląskiego.

Chętni do udziału w 7. Rajd Walentynkowy muszą być pełnoletni, wyposażeni w kaski typu stosowanego w sporcie samochodowym, a kierowca posiadać prawo jazdy i dopuszczony do ruchu drogowego samochód z polisą OC i NNW. Wpisowe od załogi wynosi 150 złotych, jeżeli kierowca jest zrzeszony w jednym z klubów Polskiego Związku Motorowego (np. w Automobilklubie Tomaszowskim). W przeciwnym razie opłata za start to 200 złotych. Wpisowe należy zapłacić przelewem na konto organizatora (podane w regulaminie) i przesłać wygenerowane z banku potwierdzenie w formacie PDF na e-mail klubu (aktomaszowski@gmail.com) najpóźniej do piątku, 13 lutego do godziny 22:00. Po tym terminie możliwość zapisania się będzie tylko w dniu zawodów, ale opłaty wzrastają wówczas o 50 złotych.

Dopuszczone załogi oprócz klasyfikacji generalnej będą rywalizować w klasach według pojemności skokowej silnika (do 1150 cm3, 1151-1400 cm3, 1401-1600 cm3, 1600-2000 cm3 i powyżej 2000 cm3 lub z napędem 4×4). Do wyniku liczą się czasy przejazdów ze wszystkich prób sportowych oraz ewentualne kary regulaminowe, np. za potrącenie szykany lub pachołka. Żeby zostać sklasyfikowanym będzie trzeba odmeldować się we wszystkich punktach kontroli czasu (PKC), na które załogi trafiają według instrukcji określonej w książce drogowej, otrzymanej na odbiorze administracyjnym. Pierwsze 10 ekip w generalce i w poszczególnych klasach zdobędzie punkty do klasyfikacji sezonu. Podium każdego z tych zestawień będzie nagrodzone pucharami dla kierowcy i pilota.

Szczegółowe informacje o 7. Rajd Walentynkowy znajdują się na stronie 

http://ak-tomaszowski.pl/

1 komentarz do “KJS 7. Rajd Walentynkowy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.