Przejdź do treści

Pierwsza runda Rajdowy Puchar Śląska 2018 – Rally Sprint Skoczowski

Rajdowy Puchar Śląska 2018 MM Auto Tuning Skoda Fabia Proto

Pierwsza runda cyklu Rajdowy Puchar Śląska 2018 odbyła się na terenie gminy Skoczów.

18 marca mieliśmy przyjemność wybrać się na Rally Sprint Skoczowski, pierwszy z cyklu Rajdowy Puchar Śląska 2018, zorganizowany przez Race GC i ATM Rally Team. Już przed imprezą wiedzieliśmy, że będzie to ciekawa runda. Na zapełnienie listy startowej wystarczyło tylko kilka godzin, a miejsc było tylko 80. Niestety, jeśli któryś z zawodników zaspał z wysłaniem zgłoszenia została tylko opcja kibicowania. Podczas tego rajdu miał odbyć się debiutancki start naszego malowania na rajdówce załogi Łukasz Zieja/Kordian Ochocki lecz w przeddzień startu otrzymaliśmy wiadomość o awarii elektryki i wycofaniu się ze startu. Oby następna runda była pomyślniejsza!

Trasa rajdu przygotowana na pierwszą rundę miała długość odcinka 5,5 km i przejeżdżana była aż czterokrotnie. Załogi przed startem na próbie sportowej miały okazję zaprezentować swoje barwy na skoczowskim rynku podczas oficjalnego startu.

W dzień, w którym ruszył Rajdowy Puchar Śląska 2018, zastała nas mroźna pogoda. Trudne warunki nie tylko dla startujących załóg lecz także dla kibiców, którzy licznie obsadzili najciekawsze miejsca przy trasie. A tych, mimo długich prostych, nie brakowało. Liczne nierówności, podbicia, czarny lód, śliskie pobocza, ciasne zakręty sprawiały kierowcom i pilotom nie lada problemy. Zawodów nie ukończyło 13 załóg a kilka z tych, które dojechały nie było całkiem kompletnych, widać było znamię trudnej trasy na częściach karoserii i zderzakach.

Zapowiada się ciekawa walka w cyklu Rajdowy Puchar Śląska 2018

W przebiegu całej imprezy pierwsze trzy załogi z klasyfikacji generalnej zachowało swoje niezmienione od startu miejsca (choć sytuacja mogła się zmienić na niekorzyść duetu Kobiela/Spratek podczas ostatniego przejazdu, finalnie jednak obronili drugą pozycję).

  1. Hornik/Pietruszka – Subaru Impreza – K4
  2. Kobiela/Spratek – Mitsubishi Lancer Evo – K4
  3. Watras/Kluczewski – Renault Clio – K3

Podobnie jak w zeszłym roku, Rajdowy Puchar Śląska może się pochwalić widowiskową klasą K5, a dawniej znaną jako Klasa Markowa. Mowa tu o „ryczących maluchach” Fiatach 126p. Lecz ich niepozorny wygląd niech nie zmyli nikogo, potrafią nieźle namieszać, słychać je z daleka, a załogi startujące w tych bolidach potrafią wycisnąć zaskakujące czasy i powalczyć z szybszymi samochodami! Z tego miejsca gratulujemy dobrych przejazdów i drugiego miejsca w klasie wspieranej przez nas załodze Bartkowi i Magdzie Podżorskim.

Rajdowy Puchar Śląska 2018 Podżorscy Rally Team

Patrząc na listę startową mogliśmy zobaczyć znane nam nazwiska z innych cykli rajdowych, znając ich możliwości mogliśmy się spodziewać zaciętej walki do ostatniego metra. Analizując końcowe wyniki w poszczególnych klasach możemy przypuszczać, że część załóg ma spory niedosyt w osiągniętym wyniku. Jest to dla nas znak, że walka na następnych rundach Rajdowego Pucharu Śląska będzie jeszcze bardziej emocjonująca i zacięta.

Prowizoryczny kalendarz przewiduje sześć rund, w tym aż dwie dwudniowe.

  1. Runda 18.03.2018
  2. Runda 22.04.2018
  3. Runda 03.06.2018
  4. Runda 19.08.2018
  5. Runda 30.09.2018
  6. Runda 18.11.2018

Będziemy podawać szczegóły na temat kolejnych rund jeśli tylko będzie coś wiadomo. Zapraszamy również do śledzenia oficjalnego profilu cyklu na Facebooku oraz na stronie rajdowka.pl

Nasza galeria na Facebooku:
https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1688897127898531.1073741937.667816503339937&type=1&l=43ff908fb6

1 komentarz do “Pierwsza runda Rajdowy Puchar Śląska 2018 – Rally Sprint Skoczowski”

  1. Pingback: RPŚ ostro w nowy sezon.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.