Przejdź do treści

Szombierki Rally Cup – runda pierwsza już jutro!

Szombierki Rally Cup to zawody pucharowe organizowane przez MotorSport Bytom – tegoroczny sezon będzie składał się z czterech rund: 3 w 2016 i jednej na początku 2017r.

Emocji na Szombierki Rally Cup nie zabraknie, trasa skonfigurowana jest zarówno pod szybkie odcinki jak i techniczną, trudną jazdę – dobre miejsca widokowe pozwolą kibicom zobaczyć prawie całą trasę! Można do tego coś zjeść, porozmawiać z zawodnikami, porobić zdjęcia i wrócić zadowolonym z całych zawodów 🙂

mapaDla kibiców: oznaczone zielone obszary, to bezpieczne strefy kibica ze skarpy, z której jest widok na większość trasy zawodów.

Katering – kolor pomarańczowy, zarówno dla zawodników jak i kibiców.

Park Maszyn – kolor niebieski, parking ZSTiO Bytom

Biuro zawodów – hala „Na Skarpie” – dojście przez ścieżkę z parku maszyn

Po zakończonym przejeźdźcie, krótka dojazdówka (500m) do parku maszyn, zaznaczona przerywaną czerwoną linią.

Mówią przed zawodami:

Marcin Biernat i Alicja Biernat – Fiat Cinquecento – Klasa Cento

Długo czekaliśmy i w końcu możemy wrócić do rajdowania na Szombierkach. Do Bytomia zawsze jedziemy z myślą o pierwszym zwycięstwie w karierze. Podczas ostatnich zawodów „Bytomska Barbórka” niewiele zabrakło do osiągnięcia naszego celu, wtedy się nie udało ale teraz powalczymy i chcemy się włączyć w walkę o wygranie klasy CENTO nie tylko w tych zawodach ale w całym cyklu Szombierki Rally Cup! Staniemy na starcie i już od samego początku chce zaatakować na 100% Serdecznie zapraszamy wszystkich do kibicowania. Nasze starty nie byłyby możliwe bez naszych sponsorów : www.motocykle-ustron.pl,  CONTEL telefony komórkowe Ustroń, www.aktiv-gym.pl, pieczonkazlotnik.com, www.okno-styl.skoczow.pl, StaBol hurtownia Cieszyn, Serwis opon Kostkowice Szymyn Wardas.

Artur Szpak i Piotr Szpak – Mitsubishi Lancer Evo V

„ Jesteśmy już prawie w połowie roku i będzie to nasz pierwszy start po dłuższej przerwie spowodowanej przebudową samochodu. Zeszły sezon zakończyliśmy w listopadzie udziałem w 7 Rajdzie Niepodległości i od tego czasu nie działo się nic. Całość finansowana jest z prywatnego budżetu, który ostatnio mocno stopniał… powierzchnia reklamowa na samochodzie czeka na zapełnienie. Chętnych zapraszamy do kontaktu.

Start będziemy traktować bardziej treningowo, ale jeśli warunki będą sprzyjające na pewno będziemy chcieli złapać swoje tempo, a na wyniki przyjdzie czas. Zapraszamy wszystkich do oglądania i kibicowania.

Do zobaczenia na trasie!

Adam Chudobiecki – Peugeot 106 Klasa: 2

Zeszłoroczny sezon nie był dla nas zbyt udany, choć udało nam się wykręcić kilka całkiem niezłych przejazdów. W zasadzie przeznaczyliśmy sezon 2015 na dopracowanie naszego Peugeocika 106 1.6 16V. Cały nasz zespół popracował nad ustawieniami silnika, dopracowaniu charakterystyki zawieszenia i bardziej ergonomicznemu rozpracowaniu „stanowiska pracy kierowcy i pilota”. Peugeocik bardzo zyskał na agresywności. Liczymy, że nasza praca nie poszła na marne i będziemy jeszcze szybsi i jeszcze lepsi na trasach rajdów w sezonie 2016.
Wielkie podziękowania dla naszych partnerów za wspieranie nas:: firmie AutoCzęści Valdi, Drukarni KRESKA i oczywiście Waldkowi Kluzie za przekazywanie nam cennej wiedzy.

Załoga Da Capo Rally Team przed 1 Rundą SRC!

Michał Gromek: Z niecierpliwością czekałem na zawody w Bytomiu. To właśnie w Bytomiu zdobyłem swój pierwszy puchar w sportach motorowych. Trasy przygotowywane podczas rund SRC są urozmaicone i przede wszystkim bezpieczne. Organizatorom należą się wielkie brawa bo zawody są na najwyższym poziomie! Zachęcam do dopingu oraz śledzenia relacji z rajdu!
Bartosz Giecek: Z wielką przyjemnością powrócę razem z Michałem do Bytomia, jedziemy najsłabszym samochodem w klasie ale nie zamierzamy się łatwo poddawać. Nie ukrywam że liczę na deszczową pogodę bo w takiej czujemy się pewniej choć bardzo bym chciał aby pogoda oszczędziła kibiców  Zapraszamy wszystkich do Bytomia !
Korzystając z okazji chcielibyśmy bardzo podziękować rodzinie i przyjaciołom Michała za ogromne wsparcie 
Pragniemy podziękować również sponsorom restauracji Da Capo oraz Organizacji Testów Rajdowych za bezgraniczne zaufanie i pomoc w realizacji marzeń.

Strona organizatora: http://motorsport.bytom.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.