Przejdź do treści

Tint Rally Team na Ukrainie – Rally Zymovi Vershyny 2017

„Jadąc na Ukrainę nie wiedzieliśmy czego się spodziewać.” Zapraszamy do opisu ukraińskiej przygody na jaką zdecydowała się ekipa Tint Rally Team w składzie Krzysztof Schenk i Przemysław Lipiński. Załoga mimo drobnych przeszkód zajęła  trzecie miejsce w klasie Super 2WD.

„Już na samym początku podróży zostaliśmy mile zaskoczeni, że organizator odebrał nas przy wjeździe do Drohobycza i zorganizował kilka spotkań z tutejszymi władzami samorządowymi, które są o dziwo bardzo przyjaźnie nastawione do rajdów.
Wieczorem trochę pozwiedzaliśmy miasto i okolicę, a następnie udaliśmy się na odpoczynek w… Domu Rekolekcyjnym gdzie tutejszy Ojciec zorganizował nocleg i wyżywienie. Nazajutrz były zaplanowane testy rajdowe .

O 10:30 pełna mobilizacja jedziemy w obstawie Policji na miejsce, wszystko punktualnie, zgodnie z harmonogramem. Co do samych testów to były przeprowadzone na bardzo wysokim poziomie jeśli chodzi o zabezpieczenie i dobór trasy. Na miejscu organizator zapewnił również ciepły posiłek. Jedyna nasza uwaga, że odcinek testowy powinien być jeżdżony tylko w jedna stronę i mieć możliwość objazdu tak aby kolejne załogi nie musiały czekać na powrót startującego wcześniej auta.

Zapoznanie odbywało się sprawnie, jedynym problemem okazała się pogoda ale na to akurat nikt nie miał wpływu. Odcinki bardzo fajne , szybkie, a miejscami techniczne. Sam rajd tez przebiegał sprawnie i bez opóźnień co jest nie lada wyzwaniem szczególnie na rajdach zimowych. Mieliśmy małe problemy techniczne, które zdecydowanie wpłynęły na nasze tempo na odcinkach specjalnych , na szczęście udało się naprawić samochód i już na ostatnim 4 oesie zanotowaliśmy 2 czas w swojej klasie.

A teraz kilka ciepłych słów dla organizatora. To jak zostaliśmy przyjęci przez Was naprawdę na długo pozostanie w naszych głowach, dawno na żadnym rajdzie nie czuliśmy się tak dobrze. Ukraina jest wspaniała, ludzie są mili i bardzo gościnni. Wiemy jedno, na pewno do Was jeszcze przyjedziemy, chcemy także zaprosić więcej załóg z Polski i chcemy pomóc odbudować pozytywny wizerunek rajdów w Waszym kraju. Pomożemy Wam w tych trudnych dla Was chwilach, gdzie wojna i opinia publiczna zniszczyła dobry wizerunek Ukrainy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.