Przejdź do treści

Gdzie możesz nieco zaszaleć za kierownicą?

Jesteś miłośnikiem szybkiej jazdy? Chciałbyś sprawdzić swoje umiejętności jako kierowca lub dowiedzieć się na co stać Twój samochód?

Tutaj pojawia się problem – w jakim miejscu można spróbować pojeździć trochę ostrzej. Takie szaleństwa na drodze publicznej są, nie tylko nielegalne, ale przede wszystkim niebezpieczne dla innych uczestników ruchu. Rozwiązaniem jest jazda po zamkniętym torze Pixers Ring.

Zamknięte tory robią się coraz bardziej popularne w Polsce – i dobrze. Jednak który z nich powinniśmy wybrać? Nie każdy z nich jest otwarty dla wszystkich samochodów, więc najpierw musimy upewnić się, że ten, który wybraliśmy będzie dostępny dla nas i naszego auta.

W tym miejscu pokazuje się nam kilka miejsc, gdzie możemy pozwolić sobie na odrobinę szaleństwa za kierownicą. Jednym z nich jest Tor Wyścigowy Wrocław zlokalizowany w LSSE Krzywa w okolicach Bolesławca, około 50 minut jazdy A4 od Wrocławia. Tor został stworzony z myślą o miłośnikach motoryzacji, którzy chcieliby poczuć nieco sportowej adrenaliny.

Pixers Ring jest otwarty dla każdego. Można jeździć po nim każdym samochodem. Jeśli jednak dojdziemy do wniosku, że nasze auto nie daje nam pełnej satysfakcji, możemy spróbować jazdy w samochodzie z stajni przy torze, a jest w czym wybierać. Począwszy od Forda Focusa RS, poprzez Toyotę GT86, aż po… Teslę! Jednak jeśli wolisz amerykańskie muscle cary to także coś znajdziesz. W ofercie dostępny jest Dodge Challenger SRT, a także Ford Mustang.

akie są koszty? Jako pierwszy w Polsce tor pod Wrocławiem oferuje klientom abonament w formie kart klubowych. Opłaty zaczynają się od 49zł za kartę srebrną, opcja złota kosztuje 149zł, czarna karta to koszt 299zł a najdroższa karta Hardcore kosztuje 399zł. Dokładny zakres każdego abonamentu znajdziecie na stronie Pixers Ring. Nic tylko siadać za kierownicą i rozkoszować się jazdą.

Jeśli chciałbyś poprawić swoje umiejętności jako kierowca możesz skorzystać z pomocy trenerów personalnych, którzy zadbają o poziom bezpieczeństwa Twojej jazdy lub pomogą poprawić osiągane czasy.

Na torze organizowane są także cykliczne eventy, w których każdy może uczestniczyć. Są to (nie)legalne wyścigi nocne wyścigi Ring Wars i Pixers Cup. Na brak emocji nie można narzekać. Takie imprezy pozwolą poczuć się jak prawdziwy kierowca wyścigowy.

Jazda po zamkniętym torze to nie lada gratka dla fanów motoryzacji. Wsiadaj, zapinaj pasy i bądź jak Stig.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.