Przejdź do treści

Audi Sport TT Cup – Dobry weekend Gosi Rdest

Audi Sport TT cup – Gosia Rdest udowodniła w Zandvoort, że jest prawdziwą wojowniczką. Wypchnięta z toru przez rywala, zdołała utrzymać kontrolę nad samochodem na mokrej trawie i powrócić na tor. Po rundzie w Zandvoort Rdest utrzymuje się w TOP 10 stawki.

Czwarta runda Audi Sport TT Cup obfitowała w emocje. Startując z P12, w wyniku ostrej walki Gosia Rdest zyskała trzy pozycje, dojeżdżając do mety na 8. miejscu. Okrzyknięta przez niemieckie portale „Torowym Rambo”, Rdest po raz kolejny pokazała niezwykłe zdolności w podbramkowych sytuacjach na torze. W drugim wyścigu na holenderskim torze Zandvoort, Gosia podjęła ryzykowny manewr i zawalczyła z Bułgarem Pavelem Lefterovem. Wypchnięta na mokrą trawę, utrzymała kontrolę nad samochodem, by powrócić po chwili na tor. Już nie po raz pierwszy Rdest pokazała swoje rallycrossowe umiejętności. W wyniku ostrego pojedynku zyskała jedną pozycję, straciła za to element nadwozia. Mimo uszkodzonego samochodu, ukończyła wyścig na P9. W pierwszym wyścigu Polka uplasowała się na 8. pozycji.

Bardzo się cieszę z tego, co pokazałam w Zandvoort. Byłam bardzo ciekawa tej rundy i nieznanego mi obiektu i faktycznie tor nie zawiódł moich oczekiwań. Okazał się bardzo wymagający, ale właśnie to mi się w nim podoba. W pierwszych dwóch sesjach mój zapał był nieco hamowany przez drobne techniczne problemy z samochodem. Pierwszy wyścig był bardzo krótki na skutek wypadku, w którym ucierpiało aż kilka samochodów. Z tego powodu nie miałam za wiele czasu na wyprzedzanie. Druga runda za to okazała się naprawdę spektakularna. Startując z 12. pozycji, zakończyłam wyścig na 9. miejscu w wyniku kilku zaciętych pojedynków. Na krótko przed końcem wyścigu zostałam wypchnięta z toru, ale udało mi się utrzymać kontrolę nad samochodem na mokrej trawie i powrócić na tor”.

W pierwszym wyścigu zwyciężył Nicklas Nielsen. Drugi wyścig zdominował Sheldon van der Linde. Oboje startowali z pole position. W klasyfikacji generalnej prowadzi Dennis Marschall z 158 punktami. Tuż za nim plasuje się Sheldon van der Linde (151) i Joonas Lappalainen (147). Gosia Rdest z 77 punktami plasuje się na ósmym miejscu w generalce. W wyścigu wystąpił również gościnnie holenderski książę Bernhard van Oranje, który jest współwłaścicielem toru w Zandvoort.

Po wakacyjnej przerwie, Audi Sport TT Cup ponownie zawita na niemiecki tor Nürburgring. Piąta z siedmiu rund zaplanowana jest na 9-11 września i ponownie będzie towarzyszyć serii DTM.

W sezonie 2016 Gosię Rdest wspierają: Gazprom, Scania Polska, Epos, Skydental, Emka SA.

Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/pages/Gosia-Rdest-Life-is-a-Race

Oficjalna strona: www.gosiardest.comAudi Sport

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.