Przejdź do treści

Podkarpacie kocha drift – 3. edycja Drift Show Izdebki

Drift Show Izdebki

W niedzielę, 1 października nad Izdebkami na Podkarpaciu unosiły się kłęby gęstego dymu, a to oznacza tylko jedno – drifterzy znów rządzili miejscową górską trasą. Była to 3. edycja imprezy Drift Show Izdebki 2017 #kingofthehill.


Drift Show Izdebki trzecia edycja

Kręta droga w Izdebkach po raz trzeci zamieniła się w plac zabaw drifterów. Około 1200 metrów długości, sekwencja 8 zakrętów i wzniesienie terenu – to nie była przejażdżka dla małych chłopców. Trudny tor zebrał swoje żniwo – kilka przejazdów zakończyło się wypadnięciem z drogi. Wypadki wyglądały niebezpiecznie, ale nikomu nic poważnego się nie stało. Ucierpiały jedynie samochody – niektóre dość boleśnie.

Drift Show Izdebki – ogólnopolska obsada

Do Izdebek przyjechali drifterzy z całej Polski, a pośród nich kierowcy startujący w Driftingowych Mistrzostwach Polski – m. in. Jacek Popiołek, Marcin Banowicz czy Kamil Lorenc. Pośród driftowozów królowały modele BMW i Nissany. Każdy z nich mógł pochwalić się mocą od 300 do nawet 800 koni mechanicznych, dzięki czemu na imprezie było naprawdę głośno.

Podczas Drift Show drifterzy spalili kilkadziesiąt kompletów opon i ogromną ilość paliwa, a wszystko po to, aby wzbudzić podziw publiczności, która tłumnie przybyła na trasę w Izdebkach.

Drift Show Izdebki zdjęcie kibiców

Podobnie jak w zeszłym roku drift show odbywało się w formie luźnego treningu dla zawodników. Ewenementem driftingowej imprezy w Izdebkach jest to, że publiczność wybiera zwycięzców w ankiecie. To widzowie decydują kto otrzyma tytuł Króla Wzgórza w Izdebkach.

Drift Show Izdebki Kamil Lorenc

W tym roku triumfował Kamil Lorenc (LO-STARK Drift Team – BMW E30), natomiast na drugim miejscu uplasował się Marcin Banowicz (BanOff Garage – Nissan 200sx). Na ostatnim stopniu podium stanął Artur Barszczowski (ABT Drift Division – BMW E46).

– Była to okazja do fajnego zakończenia sezonu driftingowego – mówi Rafał Haznar, organizator Drift Show Izdebki  – Zawodnicy przyjeżdżają się tu dobrze bawić, a nie ze sobą rywalizować. Dzięki temu ta impreza jest tak pozytywnie odbierana – dodaje.

Drift Show Izdebki LoStark Drift Team

Po raz kolejny potwierdziło się, że na Podkarpaciu nie brakuje miłośników driftu, dzięki temu Drift Show Izdebki wejdzie na stałe do motoryzacyjnego kalendarza.

Do zobaczenia za rok!

Drift Show Izdebki 2017 Banowicz

Historia: 2 edycja Drift Show Izdebki: King of the Hill

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.