Przejdź do treści

Drift Show Izdebki 2017 #kingofthehill już wkrótce!

Drift Show Izdebki #kingofthehill

Drift wraca do korzeni – przechodzimy z zamkniętego toru na krętą trasę z wzniesieniem terenu sięgającym aż 10 %. Nadchodzi trzecia edycja imprezy Drift Show Izdebki #kingofthehill. Miło nam poinformować, że portal Mototrends.pl objął event patronatem medialnym.


Drift Show Izdebki #kingofthehill Toyota GT86

1 października mała miejscowość Izdebki koło Brzozowa na Podkarpaciu zamieni się w polską stolicę driftu. Emocje zagwarantuje jedyna tego rodzaju trasa w Polsce – 1200 metrów długości, sekwencja aż 8 zakrętów bez żadnej prostej i 10 % wzniesienia terenu. To nie jest zabawa dla małych chłopców.

– To okazja do fajnego zakończenia sezonu driftingowego – mówi Rafał Haznar, organizator Drift Show Izdebki #kingofthehill – Jest to impreza nietypowa, a zawodnicy przyjeżdżają się tu dobrze bawić. Tu nie ma toru, gdzie jest bufor bezpieczeństwa – jeden błąd i wciąga Cię banda albo lecisz w dół. To właśnie ten pierwiastek adrenaliny jest najbardziej pociągający – dodaje.

Impreza odbędzie się w formie luźnego treningu, ponieważ ze względu na wąską trasę przeprowadzenie zawodów mogłoby być niebezpieczne. To publiczność, a nie sędziowie, wybierają w ankiecie najlepszą trójkę zawodników, którzy otrzymają nagrody. To właśnie od widzów zależy kto zostanie Królem Wzgórza w Izdebkach.

Na Drift Show Izdebki #kingofthehill zaprezentuje się około 30 drifterów z profesjonalnych lig driftingowych – w tym zawodnicy występujący w Driftingowych Mistrzostwach Polski. Przyjadą razem ze swoimi potężnymi maszynami, wśród których najpopularniejszymi będą modele BMW. Jednak to nie wszystko – nie zabraknie japońskich smaczków, takich jak Nissan 200SX czy Skyline R33. Każdy z samochodów może się pochwalić mocą kilkuset koni mechanicznych!

Frekwencja na zeszłorocznej odsłonie imprezy zaskoczyła nawet organizatorów – poczynania drifterów podziwiało aż 10 tyś. osób. W tym roku nie może Cię tam zabraknąć – razem z nami wybierz Króla Wzgórza.

Drift Show Izdebki #kingofthehill rozpocznie się 1 października o godzinie 10.00. Bilet wstępu kosztuje 10 zł, a dzieci poniżej 12. roku życia wchodzą za darmo.

Więcej informacji na oficjalnej stronie wydarzenia na Facebooku (kliknij tutaj).

Zobacz naszą galerię z 2. edycji Drift Show Izdebki (kliknij tutaj), a także z imprezy Arge SpeedLand Krosno (kliknij tutaj).

Zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.