Przejdź do treści

Gran Turismo 2016 – fani czterech kółek świętowali na całego

Takich aut nie widzi się na co dzień. Ferrari, McLareny, Lamborghini – dla prawdziwych fanów czterech kółek możliwość zobaczenia i usłyszenia w akcji najlepszych i najszybszych bryk na świecie to okazja, jakiej nie można przegapić. Nic dziwnego, że tegoroczna edycja Gran Turismo Polonia przyciągnęła tłumy. 

Od czwartku 30 czerwca do soboty 2 lipca Tor Poznań był oblegany przez zwiedzających. Dziesiątki tysięcy osób przechadzało się między luksusowymi samochodami, prowadząc przy tym ożywione rozmowy z innymi kierowcami i wymieniając się cennym doświadczeniem.

Jeśli chodzi  o głównych bohaterów Gran Turismo, czyli oczywiście same auta, to największą grupę wśród nich stanowiły samochody marki Ferrari. Na poznańskim torze nie zabrakło też Lamborghini, Maserati czy Porsche. Łącznie na GT Polonia pojawiło się prawie 170 samochodów.

IMG_0374

Samochody to nie wszystko

Organizatorzy starali się, by ich impreza kojarzyła się z ekskluzywnością i wysokim poziomem życia. Dlatego luksusowym autom towarzyszyły pokazy innych produktów z najwyższej półki: win, szampanów, szwajcarskich zegarków klasy premium, a nawet jachtów.

Pomyślano także o tych, którzy weekend chcieliby spędzić z rodziną. Osoby te miały doskonałą wymówkę do wizyty na Torze Poznań, bowiem równolegle do motoryzacyjnych atrakcji przez cały czas trwał rodzinny piknik, a dzieciaki mogły poszaleć na trampolinach, zjeżdżalniach itd. Na terenie, gdzie odbywała się impreza, rozmieszczono także liczne punkty gastronomiczne.

Dorośli, którzy chcieli nieco odpocząć od podziwiania aut, mogli z jednej strony skierować się w stronę Areny Bohaterów i wysłuchać opowieści strażaków, żołnierzy czy policjantów o ich codziennej pracy, a z drugiej… skoczyć na bungee.

IMG_1859

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.