Przejdź do treści

Sukces polskiej firmy – Solaris liderem w Europie!

Autobus Solaris - lider na rynku

Solaris, z 66% udziałem, jest liderem rynku sprzedaży autobusów miejskich w Polsce.
W 2016 roku firma z podpoznańskiego Bolechowa sprzedała w sumie 1300 pojazdów, osiągając przychody na poziomie 1,7 mld zł. 

               

  • Solaris 14 rok z rzędu liderem polskiego rynku autobusów miejskich. Polska firma z tytułem „Autobus roku 2017”.
  • 1300 sprzedanych pojazdów, przychody na poziomie 1,7 mld złotych i utrzymana 14 rok z rzędu pozycja lidera polskiego rynku autobusów miejskich. Do tego tytuł „Autobusu roku” dla elektrycznego Urbino. Tak w skrócie można podsumować jubileuszowy, 2016 rok w firmie Solaris Bus & Coach S.A.
Solaris Trollino 18 Metrostyle

W najbliższym czasie firma dostarczy ponad 500 pojazdów do zagranicznych odbiorców w Belgii, Niemczech, Włoszech, Holandii i Izraelu. Dużą część z nich stanowią pojazdy elektryczne i hybrydowe: – Autobusy elektryczne i niskoemisyjne to jeden z najwyższych priorytetów w naszej firmie i trendów na rynku europejskim – powiedział wiceprezes zarządu Solaris Dariusz Michalak.

Solaris Urbino 12 Electric

Największymi krajowymi odbiorcami Solarisów w roku 2016 było MPK Kraków (77 sztuk, w tym 5 autobusów elektrycznych i 12 autobusów hybrydowych), Mobilis Warszawa (54 autobusy Urbino 8,9 LE) oraz Arriva Warszawa (54 autobusy Urbino 12, w tym cztery autobusy hybrydowe). Oprócz wieloletnich klientów, w roku 2016 w gronie nabywców Solarisów znalazł się także operator, który po raz pierwszy postawił na tę markę – Miejski Zakład Komunikacji w Kutnie. Do przewoźnika zostały dostarczone dwa autobusy Urbino 12.

Eksport Solarisa

Rok 2016 był bardzo udany dla polskiego producenta również na rynkach zagranicznych. W sumie firma wyeksportowała 829 pojazdów, z których najwięcej trafiło do przewoźników w Niemczech (276 sztuk). Kolejnymi krajami pod względem liczby dostarczonych autobusów były Izrael i Włoch. Dobry wynik sprzedażowy w Italii to głównie efekt rozpoczęcia realizacji dostaw w ramach zamówienia na 300 autobusów międzymiastowych Solaris InterUrbino dla firmy Cotral. Zamówienie zdobyte w minionym roku było drugim w historii firmy pod względem liczby pojazdów (po zamówieniu 320 autobusów dla Aten w roku 2009).

Źródło: Solaris

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.