Przejdź do treści

Łada XCode – Rosjanie chcą podbić segment SUV

Rosyjska Łada kojarzy nam się przede wszystkim ze staroświecką Nivą, jednak to ma się zmienić, ponieważ z pomocą koncernu Renault, rosyjski producent prezentuje swoje całkiem odmienione  modele. Pierwszym z nich była Vesta, a niedługo dołączy do niej SUV – Łada XCode SUV Concept.

xcode-3

Prezentacja nowego modelu Łady odbyła się na Moscow Motor Show 2016. Zapowiada ona całkiem nowe oblicze rosyjskich samochodów – wcześniejsze staromodne odchodzą do lamusa, a wchodzą nowocześnie zaprojektowane auta. Nad projektem nadwozia XCode SUV Concept czuwał Briton Steve Mattin, który współpracował z takimi markami jak Mercedes czy Volvo. Dzięki temu design nowego modelu nie ustępuje w niczym konkurencji.

 

Romans Łady z Renault ma pomóc w odczarowaniu famy prostych rosyjskich samochodów. Już model XCode zapowiada, że Rosjanie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom współczesnych klientów, pośród których nie brakuje osób chcących zakupić nowoczesnego crossovera. Łada XCode SUV Concept będzie crossoverem segmentu B, więc ma stać się konkurentem dla takich modeli jak Nissan Juke. Co ważne – Łada stawia na niską cenę, więc prawdopodobnie ich SUV będzie tańszy niż modele rywali.

 

Póki co Rosjanie nie zaprezentowali wnętrza samochodu. Wiadomo jedynie, że w centrum deski rozdzielczej nowego SUV-a będzie znajdować się 10-calowy ekran. Nie wiemy również, jakie jednostki napędowe znajdą się pod maską Łady XCode. Możliwe, że wystąpi tam ten sam motor, co w Veście, czyli silnik rosyjskiej konstrukcji o pojemności 1.6 l i mocy 106 koni mechanicznych.

 

Seryjna produkcja nowego modelu Łady ma rozpocząć się w 2017r. Czy odniesie oczekiwany sukces? To się okaże. Jednak połączenie nowoczesnego designu i niskiej ceny to coś, czego oczekują klienci. Łada może okazać się mocnym konkurentem.

xcode-6

Źródło: Łada, autoexpress.co.uk

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.