Przejdź do treści

Lamborghini Aventador S – włoski wściekły byk

Odświeżone, jeszcze bardziej rasowe Lamborghini Aventador nadchodzi. Jak wiemy z najnowszych informacji: nowy supersamochód z włoskiej stajni będzie krył się pod nazwą Aventador S.

Jak podaje redakcja AutoCar, według najnowszych zgłoszeń patentowych wynika, że nowe Lamborghini będzie nosiło nazwę Aventador S, a do sprzedaży trafi najprawdopodobniej w styczniu przyszłego roku.

Aventador zadebiutował oficjalnie w 2011 roku na Salonie Samochodowym w Genewie, jednak pół roku wcześniej odbyła się jego prapremiera w Sant’Agata. Od tych wydarzeń minęło kilka lat, dlatego Włosi zdecydowali się odświeżyć swój supersamochód. Zmiany dotyczyć mają nie tylko stylistyki, ale także osiągów.

Póki co, nie wiemy jak wyglądać będzie dokładnie nowe Lamborghini Aventador S. Jak pisze włoski producent, samochód otrzymał: „nowe wzornictwo, wyższą moc i mieszankę nowoczesnych technologii”.

Osiągi Aventadora S mogą przypominać te znane z modelu Centenario. Pod jego maską pracuje 759 koni mechanicznych, podczas gdy w obecnym Aventadorze jest ich „jedynie” 691. W obu modelach pracuje ten sam silnik. Jest to potężny motor V12 o pojemności 6,5 l. Bardzo możliwe, że nowy model odziedziczy po Centenario również charakterystyczny układ kierowniczy.

Nowy Lamborghini Aventador S ma zadebiutować na torze Formuły 1 – Ricardo Tormo, gdzie w pełni będzie można poznać możliwości, zastosowanych w nim, aktywnych technologii.

Lamborghini zrezygnowała niedawno z numerycznych przedrostków w nazwach swoich modeli. Można się domyślać w takim razie, że Aventador S będzie domknięciem trójelementowej rodziny tego modelu: „standardowego” Aventadora, a także wersji z oznaczeniem „S” i „SV”.

Źródło: autocar.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.