Przejdź do treści

Lamborghini Urus

Lamborghini Urus trafi do produkcji w 2018 roku

Fabryka w Sant’ Agata powiększy się dwukrotnie i pojawi się w niej 500 nowych pracowników. Wszystko to jest związane z produkcją nowego włoskiego SUV-a od Lamborghini – Urusa.

Planowana produkcja wyniesie 3 000 sztuk, czyli więcej niż Gallardo, Huracana i Aventadora razem wziętych. W związku z tak dużą inwestycją firma ma otrzymać wsparcie od rządu w postaci ulg podatkowych.

Ze szczegółów produkcyjnych od Maurizio Reggianiego wiemy tylko, że na pewno nie zobaczymy w nim ogromnej ilość włókna węglowego, ponieważ układ napędowy, zawieszenie i samo wnętrze w suwach stanowi ich największą część masy.

Aktywny stabilizator poprzeczny, adaptacyjne zawieszenie, zmienny prześwit czy cztery skrętne koła, te wszystkie rozwiązania mają zapewnić komfort jazdy po bezdrożach, na szosie, ale także pozwolić na zabawę na torach wyścigowych.

Co ciekawe, po raz pierwszy w modelu produkcyjnym Lamborghini może zostać wykorzystany hybrydowy system napędowy. Pokazując koncept – Asterion, producent udowodnił, że jest wstanie stworzyć hybrydę. Wykorzystanie jednak takiego projektu, ze względu na wagę, jest bezzasadne jeśli mówimy o sportowych modelach. Co innego w SUV-ach.

Urusa powinien napędzać silnik o mocy 600 koni, ale nie mówimy tu V8 czy V10 z super-samochodów, które w SUV-ie by się po prostu nie spisały. Ten potrzebuje raczej silnika turbo. Nie ma także mowy o dieslu – to w końcu Lamborghini.

Koncept Urusa pojawił się w 2012 roku, więc możemy się spodziewać troszkę zmienionej bryły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.