Przejdź do treści

Pomysł na motoryzacyjny prezent pod choinkę

Już za kilka tygodni obchodzić będziemy Święta Bożego Narodzenia. Oprócz tradycyjnego dzielenia się opłatkiem, śpiewania kolęd, modlenia się (nad talerzem) i tak dalej – dajemy sobie prezenty. Po zapoznaniu się ze stanem mojego konta, o zgrozo, postanowiłem poszukać pomysłu na motoryzacyjny prezent pod choinkę.

Z prezentami wszelkiego typu mam problem. Bardzo długo zajmuje mi wybranie jakiejkolwiek sensownej opcji. W zasadzie nie przepadam za robieniem sobie niespodzianek. Najlepiej jest, gdy z góry ustala się z kimś określoną kwotę, daje wskazówki, albo wręcz mówi, co chce się dostać. Ta strategia pozwala uniknąć rozczarowań, jak i oszczędza czas. Niestety, tym razem wszystko musi być utrzymane w tajemnicy.

Motoryzacyjnych pomysłów na prezent jest od groma. Na wybór składa się zawsze kilka czynników – wiek adresata, zainteresowania określoną dziedziną, ale przede wszystkim nasz budżet. Przy grubym portfelu łatwo kupić komuś Ferrari F12 Berlinetta „pod choinkę”, ale w gwiazdkowych prezentach nie o to chodzi. Liczą się drobne rzeczy – towarzyszy im jakaś aura wyjątkowości. Takie, które zapamiętamy, a które niekoniecznie będą miały jakieś praktyczne zastosowanie. Tak przynajmniej to widzę.

Wchodzę zatem w wyszukiwarkę Alledrogo. Moje zadanie to wybrać jakiś prezent dla 11-latka. Że powiązany będzie z motoryzacją – to oczywiste. Problem tylko w tym, że brat ani nie jeździ jeszcze furą, ani nie skleja modeli. Po chwili namysłu stwierdzam, że najlepiej kupić jakąś grę. Teraz kolejny dylemat – PC czy PS? Mając w pamięci nasze perypetie związane z uruchomieniem PS4, wybieram wersję na komputer. Najnowsza odsłona Need For Speed powinna być okej.

Mamy zatem pierwszy pomysł na motoryzacyjny prezent pod choinkę. O ile twoje dziecko nie skleja modeli czy nie kolekcjonuje zabawkowych samochodzików (ah, smak dzieciństwa), to gra driftingowo-wyścigowa jest jak najbardziej godna polecenia. Pójdźmy jednak dalej. Może coś mniej praktycznego? I już zapala mi się lampka pod hasłem „jazda gokartem”. Wykupienie paru okrążeń po torze to dobry pomysł nie tylko dla dzieciaka. No chyba, że wolicie coś większego… Autoprezent.pl czeka.

Przejazdżkę gokartem czy Lambo, gdzieś po torze Ułęż, nasi obdarowani zapamiętają na długo. A jeśli mamy trochę kasy i dokładnie wiemy, czego potrzebuje dany osobnik do pełni szczęścia? Kłania się tutaj kwestia wszelkiej maści samochodowej, ułatwiającej życie, elektroniki.

Dobry pomysł na motoryzacyjny prezent pod choinkę to na przykład nawigacja samochodowa. Jeśli ktoś jeździ nie tylko po Polsce, to obowiązkowo z mapami Europy. Dobrą, w miarę rozbudowaną i estetyczną nawigację znajdziemy już w cenie ok. 300 złotych. Żeby było trochę taniej, warto poszukać w internecie, choć ceny tych urządzeń i tak nie są dziś wysokie. Zanim jednak skorzystacie z tego pomysłu upewnijcie się, że ktoś, komu chcecie dać prezent, nie posiada w aucie wbudowanej navi. Nawet ja, człowiek z niesamowitym dystansem do świata, uznałbym to za mało śmieszny żarcik.

Tak jak wspomniałem, warto wziąć pod uwagę potrzeby danej osoby. Jeśli nie ma w samochodzie wystarczająco dużo miejsca na napoje, to może zechciałby jakiś uchwyt na kawę? Prezentowy M-pakiet byłby, jeśli do tego uchwytu dorzucilibyście prawdziwą kawę. Najlepiej ze Starbuck’s – wyszłoby drożej. Jeśli Wam to odpowiada, to musi być Frappuccino Carmel, w największym rozmiarze. Co z tego, że za oknem -2 a Frappuccino to kawa mrożona. Ja piłem i bynajmniej nie miałem z tym problemu.

Prawdziwym majstersztykiem byłoby jednak zrobienie prezentu by your own. Zawsze tak jest. Co mam na myśli? Jacyś studenci zrobili kiedyś mechanizm parkowania bocznego. Nie wiem jak na taki bajer zapatrywałby się diagnosta, ale brzmi ciekawie. Możecie też pójść w bardziej tuningowym kierunku i przemalować komuś felgi na odjazdowy kolor.

A jeśli ktoś szuka Passata B5 z przebiegiem 200 000 km albo wierzy w oleje long-life to jest taki idealny, nie stricte motoryzacyjny prezent pod choinkę.

Kupcie mu mózg. Będzie Wam za to wdzięczny.

Krystian Pomorski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.