Przejdź do treści

VW Polo R WRC – odsłona nowego mistrza?

VW Polo R WRC zostało pokazane dzisiaj w nowych barwach wojennych.

VW Polo R WRC (2015)

Kilka dni przed Rajdem Monte Carlo (22-25.01) nastąpiła światowa premiera nowego VW polo WRC, której przewodniczył członek zarządu dr Heinz-Jakob Neusser.

VW Polo R WRC (2015)

Ekipa VW zdecydowanie ma chrapkę na drugą obronę mistrzowskiego tytułu, do tego celu przygotowali mocno zmodyfikowany model Polo R w stosunku do poprzedniego sezonu. Oprócz modyfikacji wizualnych i zmiany barw zespół informuje, że nowe Polo R dysponuje silnikiem o mocy 318 KM oraz hydrauliczną skrzynią biegów nowej generacji obsługiwaną łopatkami na kolumnie kierownicy. Nowy kształt oraz osiągi otrzymała tylna lotka.

VW Polo R WRC (2015)

Sebastien Ogier(#1)

Jestem optymistą, sądzę, że nowy samochód będzie miał tak samo dobry start jak jego poprzednik. Przeszliśmy dużo testów, My kierowcy ściśle współpracowaliśmy z inżynierami. Włożyliśmy wiele wysiłku w opracowanie nowych łopatek zmiany biegów. Czekamy na nowy sezon. To będzie dla nas bardzo ekscytujące doświadczenie, oglądać jak wypadamy na tle innych zespołów. Do tej pory testy wyszły dobrze, a nasi inżynierowie wykonali naprawdę świetną robotę. Polo R WRC jest naprawdę lepsze niż poprzednik.

Jari-Matti Latvala(#2):

Nowy samochód czuje się bardzo dobrze, a my jesteśmy gotowi na nowy sezon – w końcu. Będziemy używali łopatek przy kierownicy do zmiany biegów w tym roku, bardzo mi się to podoba. W całości, nowe Polo jest jest szybszy i jeszcze lepszy niż wersja z 2014r.

VW Polo R WRC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.