Przejdź do treści

Ford Mondeo pogodził serce i rozum.

Projektanci prześcigają się pomysłami dotyczącymi zastosowania coraz to nowszych technologii w samochodach. Mnóstwo udogodnień, gadżetów, ulepszeń, które mają za zadanie uatrakcyjnić ofertę i w rezultacie zwiększyć ilość klientów. Jaki byłby samochód, gdyby jego projektem zajęliby się właśnie klienci?

artykuł płatny

Przyciągający uwagę

Z pewnością miałby piękną sylwetkę, pełną klasy i wdzięku. Elegancki, ale posiadający nieco agresywny design, który wyróżniałby go pośród innych samochodów na drodze. Możemy wyobrazić sobie wyrafinowanego sedana z mocno zarysowanymi krawędziami nadwozia. Na pozór wygodny, rodzinny samochód, ale w wyglądzie można by było zauważyć delikatny sportowy charakter.

Dynamiczny, ale oszczędny

Dzięki powyższym cechom otrzymujemy interesujący wygląd, ale jakie byłby osiągi? Musiałby mieć silnik, który pozwalałby kierowcy czerpać radość z jazdy. Pozwolił na sprawne przemieszczanie się z punktu A do punktu B. Dał możliwość swobodnego wyprzedzania, gdy to potrzebne i pozbawiłby obaw, że może zabraknąć mocy. Z drugiej strony priorytetem dla wielu klientów jest oszczędność, więc prawdopodobnie dobrym rozwiązaniem byłbym silnik Diesla. Sprawiałoby to, że pomimo dobrych osiągów, spalanie oscylowałoby w okolicach 6l/100 km w cyklu mieszanym. Do tego 6-stopniowa skrzynia biegów, która w optymalny sposób pozwoliłaby wykorzystywać moc. Można byłoby dodać również szereg systemów, który pomogłyby zmniejszyć zużycie paliwa, np. system Auto-Start-Stop, czy też EV+.

Komfortowy i bezpieczny

Aby podróż była przyjemnością, samochód musi gwarantować zarówno kierowcy, jak i pasażerom wysoki poziom komfortu. Wygodne fotele, możliwość ustawienia idealnej temperatury to sprawy pierwszorzędne, aby zapewnić wygodę podróżowania. Ponadto do umilenia atmosfery może posłużyć nowoczesny system audio i panoramiczny dach, przez który można obserwować otoczenie w czasie jazdy.

Nie wystarczy podróżować komfortowo, należy też podróżować bezpiecznie. Dlatego samochód powinien dostać 5 gwiazdek w testach EURO NCAP. W wyposażeniu, oprócz poduszek powietrznych, powinny znaleźć się systemy, które ułatwią kierowcy bezpieczną jazdę, np. elektroniczny system stabilizacji toru jazdy, czy też Active City Stop, który zapobiega stłuczkom przy małych prędkościach.

Czy takie połączenie jest możliwe? Sprawdź!

Otrzymujemy w połączeniu samochód, który przyciąga uwagę swoim wyglądem, ponieważ jest elegancki i nowoczesny. Dający radość z jazdy dzięki dynamicznemu, ale także oszczędnemu silnikowi. A ponadto komfortowy, dzięki czemu jazda tym samochodem jest przyjemnością. Zapewnia także poczucie bezpieczeństwa poprzez obecność poduszek powietrznych i systemów ułatwiających bezpieczną jazdę. Takie połączenie to konsensus pomiędzy tym, co chce serce, a tym, co podpowiada rozum. Trudno jest stworzyć auto, które odpowiadałoby tym dwóm kryteriom. Czasami się udaje.

Nowy Ford Mondeo z wypożyczalni samochodów Warszawa daje to wszystko.

Jeśli chciałbyś poznać go bliżej, skorzystaj z usług CarFree i wypożycz Forda Mondeo na dzień, tydzień, a może miesiąc? Możesz również zdecydować się na inny samochód, ponieważ oferta jest bardzo szeroka. Przekonaj się sam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.