Przejdź do treści

Nowy Opel Insignia Grand Sport: nie trzeba obawiać się zimowych chłodów

Kierowca i pasażerowie Opla Insignii nowej generacji nie muszą obawiać się zimowych chłodów. Nowa Insignia jest wyposażona w szereg rozwiązań chroniących przed zimnem, takich jak zdalnie sterowane ogrzewanie postojowe, podgrzewane siedzenia z tyłu i z przodu oraz podgrzewana przednia szyba.

  • Przytulne ciepło z podgrzewanej kierownicy, przednich foteli i skrajnych siedzeń z tyłu
  • Podgrzewana przednia szyba ułatwia usuwanie szronu i wilgoci, zapewniając lepszą widoczność
  • Zdalnie sterowane ogrzewanie postojowe rozgrzewa wnętrze przed rozpoczęciem jazdy


Zamiast skrobać lód wystarczy nacisnąć przycisk, a drobne elementy grzejne zatopione w szkle cicho i skutecznie odmrożą szybę. Ogrzewanie szyby czołowej zapobiega także osiadaniu skondensowanej pary wodnej w warunkach dużej wilgotności, co przyczynia się do poprawy widoczności i bezpieczeństwa. Układ podgrzewania po pewnym czasie wyłącza się automatycznie, ale w każdej chwili można go ponownie włączyć przyciskiem.

Nowa Insignia Grand Sport na wiele sposobów dba także, by kierowca i pasażerowie podróżowali w cieple. Koło kierownicy jest podgrzewane, a maty grzejne są zainstalowane nie tylko w przednich fotelach, ale i na skrajnych miejscach tylnej kanapy. Z przodu intensywność ogrzewania jest regulowana, a w przypadku opcji automatycznego podgrzewania siedzeń funkcją tą można sterować nawet przez menu personalizacji na wyświetlaczu systemu multimedialnego.

„W nowym Oplu Insignii można łatwo poczuć ciepło i komfort, a lepsza widoczność dzięki podgrzewanej przedniej szybie sprzyja bezpieczeństwu wszystkich użytkowników dróg” — powiedział Peter Christian Küspert, wiceprezes ds. sprzedaży i obsługi posprzedażnej w firmie Opel.

Podgrzewanie siedzeń i kierownicy działa nie tylko przy włączonym silniku, ale także wtedy, gdy zostanie on zatrzymany przez funkcję Start/Stop. Wraz z ogrzewaniem tylnej szyby włączają się także elementy grzejne w lusterkach bocznych, aby poprawić widoczność do tyłu.

W celu zapewnienia najwyższego komfortu, także cieplnego, fotel kierowcy z elektryczną regulacją w 18 kierunkach i atestem AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców) jest również wyposażony w funkcje masażu i wentylacji.

Dzięki opcjonalnemu zdalnie sterowanemu ogrzewaniu postojowemu ciepło w przedziale pasażerskim nowej Insignii może zapanować zanim jeszcze ktokolwiek wsiądzie do samochodu. Fabrycznie montowane ogrzewanie postojowe włącza się pilotem zdalnego sterowania z funkcją programowania czasu. System można również zaprogramować tak, by włączał się automatycznie na podstawie zmierzonej temperatury.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.