Przejdź do treści

Mazda CX-5 2017 – łączy wyrafinowanie i siłę

Na niespełna miesiąc przed rozpoczęciem targów Los Angeles Auto Show do sieci trafiło zdjęcie, które zapowiada jak wyglądać będzie nowy japoński SUV – Mazda CX-5.

Mazda opublikowała słabo oświetlony zwiastun, który zdradza, jak będzie wyglądać linia boczna nowego modelu. Póki co, CX-5 jest najstarszym samochodem w ofercie japońskiego producenta, ponieważ do sprzedaży trafił w 2012 roku. Z tego powodu SUV został w pełni odświeżony i jego kolejna generacja zaprezentowana zostanie w czasie targów w Los Angeles.

img_6224

Zwiastun nie jest zbyt wyraźny, ale pokazuje, że Mazda CX-5 delikatnie ewoluowała. Japoński SUV wydaje się być dłuższy i niższy niż poprzednia generacja. Bryła jest bardziej dynamiczna i agresywna poprzez inaczej prowadzoną linię dachu. Wydłużona została pokrywa silnika oraz zastosowano nowe, smukłe reflektory.

Jak twierdzi japoński producent, Mazda CX-5 „wchodzi na nowy poziom, ukazuje piękno samochodu i jest połączeniem wyrafinowania i siły”. Mazda nie udziela jednak informacji na temat danych technicznych. Władze firmy dodają tylko, że SUV ukaże „nowy wymiar radości z jazdy”.

Bardzo prawdopodobne, że pod maską nowej Mazdy znajdzie się znany 2-litrowy benzynowy silnik SkyActiv-G, a także wysokoprężny motor o pojemności 2,2 l. Podobnie, jak w dotychczasowym modelu, moc przekazywana będzie na przednią oś, jednak w ofercie dostępny będzie również napęd 4×4.

Nowa Mazda CX-5 ma trafić do sprzedaży w 2017 roku i stanie się głównym rywalem Volkswagena Tiguana.

img_6234

Źródło: autoexpress.co.uk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.