Przejdź do treści

Mikrofibra – idealna do samochodu

mikrofibra jako ścierka do samochodu

Ściereczki z mikrofibry mają bardzo szerokie spektrum zastosowań. Możemy ich użyć zarówno w kuchni, łazience i innych pomieszczeniach w domu, jak i w samochodzie.
Ręczniki z mikrofibry cechują się niezwykłą chłonnością, co sprawia że są one idealne do wycierania plam z rozlanych napojów, usuwania kurzu czy mycia okien.

Mikrofibra jest to syntetyczne mikrowłókno, cieńsze od bawełny, ale cechujące się dobrą wchłanialnością i wydajnością. Jest to materiał niedrogi, wszędzie dostępny, łatwo się go pierze i można go użyć wielokrotnie. Poznaj inne zalety mikrofibry!

Art. sponsorowany

Ściereczka z mikrofibry – zastosowanie

Dzięki miękkiej strukturze, ściereczki z mikrofibry są idealne do polerowania powierzchni typu: szkło, granit, marmur, stal. Ściereczki te mogą być stosowane do mycia okien, ponieważ idealnie zbierają zabrudzenia i kurz ze szklanych powierzchni. Są one również niezastąpione w wycieraniu naczyń aż do połysku. Poza tym nie pozostawiają smug, dzięki czemu okna błyszczą z czystości.

Szukasz sprawdzonych ściereczek z mikrofibry do kokpitu samochodu ? – Wejdź na motogo.pl >>

Ścierki z mikrofibry do wielokrotnego użytku

Są one przeznaczone do wielokrotnego użytku, w przeciwieństwie do papierowych czy innych ścierek, które mogą być użyte jedynie raz. Mikrofibrę wystarczy opłukać z brudu samą wodą i wysuszyć. Możemy dodać środek piorący, ale należy pamiętać, że w wysokiej temperaturze, może on posiadać właściwości, które zniszczą mikrofibrę. Dlatego bezpieczniejsze jest płukanie szmatki z mikrofibry w samej wodzie niż pranie jej w pralce. Jest to również lepsza alternatywa niż kupowanie jednorazowych szmatek i przede wszystkim bezpieczniejsza, bo mikrofibra nie jest nasączona żadnymi chemikaliami.

Ścierka z mikrofibry do samochodu

Mikrofibra jest idealna do ręcznego mycia samochodu. Jednak należy zachować ostrożność, ponieważ piasek czy małe kamyki mogą się przyczepić do ściereczki i podczas polerowania zniszczyć lakier samochodu. Dlatego warto najpierw opłukać porządnie samochód. Później możemy użyć szamponu samochodowego i wetrzeć go delikatną szmatką lub rękawicą z mikrofibry. Pamiętajmy, aby ją wystarczająco często płukać w czystej wodzie, żeby pozbyć się ziarnistych zabrudzeń, które mogą uszkodzić karoserię podczas pocierania. Zapobiegnie to zarysowaniom i ponownemu nanoszeniu brudu na powierzchnię samochodu.

Warto wiedzieć, że niektóre rękawice z mikrofibry są o wiele bezpieczniejsze niż gąbka, ponieważ wchłaniają drobne kamyczki i zabrudzenia. Jednak jest to już profesjonalne akcesorium o odpowiedniej gęstości oraz długości włosa.

Ręcznik mikrofibra do wnętrza samochodu

Ręczniki z mikrofibry mogą być też stosowane do czyszczenia kokpitu czy szyb samochodowych, ponieważ jak już zostało wspomniane świetnie zbierają kurz i nie pozostawiają smug. Mikrofibra dobrze wchłania wodę i pozostawia powierzchnię czystą i suchą. Nadaje się zarówno do pielęgnacji nadwozia jak i wnętrza samochodu. Warto mieć kilka takich ściereczek pod ręką, aby móc ich użyć w każdym przypadku. Idealnie zastępują ścierki z innych materiałów i są wielofunkcyjne – można ich używać zarówno na mokro, jak i na sucho.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.