Przejdź do treści

Nowa tapicerka w samochodzie? Warto wybrać ekspertów!

Często po wielu latach intensywnego użytkowania tapicerka w samochodzie nadaje się do wymiany – zabrudzenia, nacięcia, wytarcia, przebarwienia nie zawsze są możliwe w naprawie, a czasami nawet jest to nieopłacalne. W takiej sytuacji można kupić pokrowce na siedzenia, ale wiadomo, że nie będą one idealnym wyborem. Warto wobec tego pomyśleć o wymianie tapicerki samochodowej. Gdzie można skorzystać z takich usług?

Tapicerstwo samochodowe – rodzaje usług

W ramach tapicerstwa samochodowego, czyli wykonawstwa tapicerki samochodowej, a także innych elementów tekstylnych we wnętrzu samochodu, pod uwagę bierze się przede wszystkim następujące elementy:

  • siedzenia przednie
  • kanapa tylna
  • wykładziny podłogowe
  • boczki drzwiowe
  • podsufitki
  • kierownica
  • mieszek
  • deska rozdzielcza

W związku z tym w sytuacji, gdy potrzeba wymienić tapicerkę całościowo, wówczas można zlecić całkowitą metamorfozę samochodu – renowacja aut tego rodzaju najczęściej zlecana jest w przypadku tych zabytkowych oraz luksusowych. Można również zlecić renowację poszczególnych z powyżej wymienionych elementów, na przykład zniszczonej podsufitki.

Szeroka gama materiałów do wyboru

Samochodowa tapicerka może być wykończona różnego rodzaju materiałami – zarówno niedrogimi materiałami tekstylnymi, jak i skórą naturalną. Są one dobierane zależnie od życzeń klienta – można tworzyć także efektowne kompozycje, na przykład czarnej i pomarańczowej czy czerwonej skóry. Doświadczony tapicer będzie mógł również wykonać na skórze pikowania czy też innego rodzaju dekoracyjne detale, na przykład logo czy znaki graficzne na siedzeniach.

Gdzie zlecić usługę?

Jeżeli interesuje cię profesjonalna naprawa tapicerki samochodowej czy też jej całkowita wymiana na nową, w takim przypadku kluczowe okaże się znalezienie specjalistów w tej dziedzinie. Dzisiaj w branży działa wiele firm, dlatego jeżeli szukasz specjalistów, swoje poszukiwania zacznij w Internecie. Przy oglądaniu ofert zwróć szczególną uwagę na galerie zdjęć – to one będą mogły powiedzieć ci, czy masz do czynienia ze specjalistami. Szukaj także opinii na różnych forach internetowych poświęconych motoryzacji, także samochodom zabytkowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.