Przejdź do treści

Numer VIN, po co to komu?

gdzie sprawdzić numer VIN

Według Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego w 2018 roku zarejestrowano w Polsce po raz pierwszy niemal 928 tysięcy używanych pojazdów, z czego 54% to auta 10-letnie i starsze.

Numer VIN a kupno samochodu

Mix liter i cyfr indywidualnie przypisanych do każdego pojazdu, pozwala na weryfikowanie historii i po części sprawdzenie stanu technicznego. Mając dostępny numer VIN przed zakupem, możemy zdobyć wiedzę potrzebną do podjęcia decyzji o zakupie. Czy jednak korzystamy z tego przywileju? Na decyzje zakupowe wpływa wiele czynników: cena, kolor, stan wizualny, stan licznika … Wszystkie powyższe punkty są w pewnym stopniu weryfikowane podczas oglądania ogłoszeń lub już na miejscu transakcji, jednak nie pozwalają w pełni sprawdzić co reprezentuje sobą dany pojazd.

art. partnerski

jak sprawdzić numer VIN
Weryfikacja numeru VIN to podstawowa czynność przy zakupie używanego samochodu.

W natłoku oferowanych używanych pojazdów mamy okrojone możliwości co do sprawdzenia wszystkich interesujących nas ogłoszeń. Po prostu fizycznie nie jesteśmy w stanie obejrzeć potencjalnych pojazdów, które moglibyśmy kupić. Numer VIN podany przy ogłoszeniu pozwala nam wyselekcjonować wybrane modele tak, byśmy maksymalnie zawęźlili poszukiwania. Można np. sprawdzić VIN na carvertical.com/pl/sprawdzenie-vin/

Sprawdź numer VIN zanim kupisz

Bez różnicy czy chcemy kupić nowy czy używany samochód, chcemy kupić dobrze. Zważywszy na fakt, że zakup samochodu w dużym stopniu obciąża nasz budżet , wybór musi być najwłaściwszy.

Czego możemy oczekiwać po sprzedającym? Szczerości, prawdomówności, rzetelności przy opisywaniu oferowanych samochodów. Niestety nasze oczekiwania mogą nie współgrać z zachowaniem drugiej strony. Często, można powiedzieć nagminnie, sprzedający koloryzuje ogłoszenie, utajnia informacje a w najgorszym wypadku po prostu oszukuje.

W dobie dzisiejszej cyfryzacji i dużym możliwościom dostępu do wiedzy, każdy kupujący może na własną rękę zweryfikować używany pojazd. Oczywiście wiąże się to z pewnymi czynnościami, jakie należy wykonać. Można skorzystać z narzędzi on-line, by zaoszczędzić sobie nerwów i straty czasu na niepotrzebne wizyty u nieuczciwych handlarzy. Prostym narzędziem do sprawdzenia numeru VIN jest np. wyszukiwarka http://myfreevin.com

Oszczędź sobie nerwów

Sprawdzenie historii pojazdu w bazach numerów VIN jest najłatwiejszym sposobem weryfikacji ogłoszeń pojazdów używanych. Gdy ustalimy już konkretny pojazd i weryfikacja VIN nie wzbudzi w nas podejrzeń możemy przejść do kolejnych etapów zakupu: sprawdzić stan na stacji diagnostycznej lub niezależnym warsztacie, sprawdzić na policji czy nie był kradziony, dokonać oględzin z osobą, która zna się na danym samochodzie.

Korzystamy z samochodów na różne sposoby. Do pracy, rekreacyjnie, dla zabawy, bez względu na to jakie jest przeznaczenie pojazdu, ważne jest aby proces kupna przebiegał możliwie bezstresowo oraz aby nasz zakup nie okazał się przysłowiowym „strzałem w kolano”. Dlatego namawiamy wszystkich potencjalnych kupców, zróbcie wszystko, aby Wasz zakup był najlepszy z możliwych. Życzymy Państwu samych dobrych zakupów i radości z jazdy.

2 komentarze do “Numer VIN, po co to komu?”

  1. Jeśli carvertical może zatrzymać lub zmniejszyć zjawisko cofania przegiegu i ukrywania wypadków jestem za. Przetestowałem carvertical przy zakupie mojego samochodue. Cieszę się, że nie znalazłem żadnych nieznanych problemów ani wpisów w jego historii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.