Przejdź do treści

Osobliwości przyciemnienia: upiększamy tylne reflektory samochodu

Każdy właściciel samochodu pragnie, aby jego samochód wyglądał stylowo i służył przedmiotem zazdrości dla innych. Na to są różne sposoby: efektowne farby, lakiery, winylowe naklejki i inne. Jednak pielęgnując karoserię i szyby, nie warto zapominać o tylnych reflektorach.

Art. sponsorowany

Każdy właściciel samochodu pragnie, aby jego samochód wyglądał stylowo i służył przedmiotem zazdrości dla innych. Na to są różne sposoby: efektowne farby, lakiery, winylowe naklejki i inne. Jednak pielęgnując karoserię i szyby, nie warto zapominać o tylnych reflektorach. One nie są głównym elementem pojazdu, ale przyciągają uwagę innych kierowców i przechodniów. Dlatego przyciemnienie tylnych reflektorów nie zaszkodzi, jeśli chcesz nadać autu ekskluzywnego wyglądu.

Sposoby przyciemniania

Należy pamiętać, że za niewłaściwe przyciemnienie reflektorów pracownicy policji mogą wypisać mandat. Dlatego niektórzy ludzie zostawiają reflektory w pierwotnej formie, aby nie zadzierać z prawem. Nie jest to do końca właściwe rozwiązanie, ponieważ wystarczy dowiedzieć się, co jest dozwolone, a co nie, i wtedy można śmiało przeprowadzić tuning auta własnymi rękami. To nie tylko sprawi, że wygląd samochodu będzie bardziej nowoczesny, lecz także ochroni reflektory przed zadrapaniami i zmętnieniem. Powierzchnia staje się gładka, zwłaszcza, jeśli pokryć je specjalną folią.

Można wyróżnić dwie podstawowe metody przyciemnienia własnymi rękami:

  1. Malowanie. Metoda jest najtańszą z istniejących, jednak nie jest łatwa. Trzeba wstępnie wyczyścić reflektory, w razie potrzeby przeszlifować, a dopiero potem pomalować. Do tego potrzeba dużo czasu, a wynik nie zawsze odpowiada oczekiwaniom. Dlatego tę metodę wybierają tylko ci, którzy nie chcą wydać na tuning dużo pieniędzy.
  2. Oklejenie folią przyciemniającą. Ta metoda jest znacznie szybsza i łatwiejsza od poprzedniej. Jedyne, co może wydawać się trudne, to nakładanie folii bez fałd. Do jej plusów można zaliczyć to, że folię można w każdej chwili usunąć, a reflektory będą miały swoją pierwotną formę. Istnieją różne odcienie folii, dlatego można dobrać idealnie pasującą do konkretnego auta.

Jak nałożyć farbę lub lakier własnymi rękami?

Jeśli postanowiłeś przyciemnić reflektory za pomocą lakieru, konieczne jest, aby najpierw zakupić specjalne narzędzia. Zaleca się stosowanie lakieru przyciemniającego, który jest wygodny w użyciu. Jego cena może być wysoka, ale wynik będzie lepszy, ale spokojnie, wystarczy tylko jednej puszki.

Przyciemnienie reflektorów ma kilka etapów. Przede wszystkim, należy usunąć reflektory, aby środek pokrył powierzchnię bardziej dokładnie. Trzeba wziąć pod uwagę, że trzeba będzie je zainstalować z powrotem, trzeba umieć to robić. Następny etap – odtłuszczanie powierzchni reflektorów, do tego trzeba albo spirytus, albo specjalny środek. Po zabiegu trzeba dać pokryciu wyschnąć.

Przyciemnienie reflektorów własnymi rękami zaleca się robić w dobrze wentylowanym i oświetlonym pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu w jasny, ale nie słoneczny dzień. Wilgotność powietrza nie powinna być wysoka.

Przed rozpylaniem spray należy wstrząsnąć, a następnie nałożyć farbę cienką i równą warstwą. Następnie trzeba poczekać aż wyschnie. Pilnuj, aby się nie zakurzyły. Potem trzeba nałożyć jeszcze jedną lub kilka warstw, przy tym nie przekraczając normy przepustowości światła. Gdy reflektory wyschną, trzeba je wypolerować na wysoki połysk i zainstalować z powrotem w samochodzie.

Jak przyciemnić reflektory folią?

Do tego jest potrzebna budowlana suszarka, ostry nóż, roztwór spirytusowy i łopatka. Najpierw trzeba wyczyścić reflektory, usuwając z nich wilgoć za pomocą ścierki z mikrofibry i specjalnego środka czyszczącego. Po tym należy rozpylić roztwór na folię i reflektory, żeby można było je łatwiej przyciemnić.

Aby folia na reflektorach nie miała fałd, należy ją rozciągnąć, można to zrobić własnymi rękami przy pomocy budowlanej suszarki. Folię należy podgrzać, aby stała się elastyczna, ale ważne jest, aby nie przesadzić, inaczej pojawią się zmarszczki.

Następny etap jest najważniejszy: trzeba wziąć łopatkę i przy jej pomocy naciągnąć materiał i nakleić folię na reflektory. Wszystko, co wyjdzie za zewnętrzną krawędź, należy odciąć nożem. Robić to własnymi rękami należy ostrożnie, aby nie uszkodzić reflektorów. Na tym procedura zostanie zakończona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.