Przejdź do treści

Porsche 911 – powiększenie palety o modele GTS

Niemiecki producent poszerza linię produktową 911 o modele GTS. W marcu 2017 r. do sprzedaży trafi łącznie pięć wariantów: Porsche 911 Carrera GTS z napędem na tylne koła i 911 Carrera 4 GTS z napędem na obie osie – oba dostępne jako coupé lub kabriolet, a także 911 Targa 4 GTS z napędem na obie.

Nowo opracowany, turbodoładowany, 6-cylindrowy silnik typu bokser o pojemności 3 litrów generuje moc zwiększoną do 450 koni mechanicznych. To o 20 KM więcej niż poprzedni model GTS z jednostką wolnossącą. Wszystkie warianty oferowane są do wyboru z siedmiobiegową skrzynią manualną lub opcjonalną przekładnią Porsche Doppelkupplung.

Maksymalny moment obrotowy o wartości 550 Nm, dostępny w szerokim zakresie od 2150 do 5000 obr./min, zapewnia jeszcze lepsze przyspieszenie i elastyczność. Najlepszym sprinterem w gamie jest standardowo wyposażony w pakiet Sport Chrono wariant 911 Carrera 4 GTS Coupé – z przekładnią Porsche Doppelkupplung przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,6 s. Wszystkie modele GTS osiągają prędkość maksymalną przekraczającą 300 km/h. Najszybsze jest coupé z manualną skrzynią biegów i napędem na tylne koła – rozpędza się do 312 km/h.

Na tle pozostałych „911” modele GTS wyróżniają się nie tylko technologią, ale i designem. Ich sportowy charakter podkreśla nowy przedni zderzak Sport Design. Cały przedni pas został zoptymalizowany pod kątem aerodynamiki.

Również z tyłu GTS-y są nie do pomylenia: mają przyciemniane lampy, kratę wlotu powietrza z czarnym, satynowym wykończeniem i umieszczone centralnie dwie końcówki sportowego układu wydechowego, który należy do wyposażenia standardowego. Stylizacji nadwozia dopełniają boczne lusterka Sport Design, 20-calowe obręcze z satynowym wykończeniem w kolorze czarnym i centralną śrubą oraz oznaczenie modelu GTS na drzwiach.

Również wystrój wnętrza definiują geny rodziny GTS. W centralnym miejscu deski rozdzielczej znajduje się stoper pakietu Sport Chrono. Z debiutem nowych modeli GTS zbiega się premiera dodatkowo udoskonalonej aplikacji Porsche Track Precision. Obejmuje ona automatyczne rejestrowanie i wyświetlanie szczegółowych danych przejazdów na ekranie smartfona.

Modele Porsche 911 GTS można zamawiać już w Porsche Centrach. Za najtańszy wariant z gamy 911 Carrera GTS Coupé należy zapłacić 617 220 zł, a do najdroższej wersji 911 Targa 4 GTS należy dorzucić jeszcze niespełna 100 tyś. zł.

Źródło: Porsche Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.