Przejdź do treści

Scuderia Cameron Glickenhaus SCG003S – pobije rekord Nurburgringu?

Rekord okrążenia kultowego niemieckiego toru Nurburgring jest zagrożony. Rękawicę podejmuje ekstremalnie limitowana wyścigówka – Scuderia Cameron Glickenhaus SCG003S.

Dwa lata temu na genewskim Salonie Samochodowym zadebiutowała pierwsza odsłona niszowego samochodu Scuderia Cameron Glickenhaus. Na tegorocznych targach poznamy jego odświeżoną wersję, a producent będzie mógł pochwalić się jego wynikiem okrążenia na Nuburgringu.

Co ważne – rekord ten dotyczy jedynie samochodów, które są dopuszczone do ruchu drogowego. Rzeczywiście: Scuderia Cameron Glickenhaus wygląda kosmicznie, ale co ciekawe jest autem, który może legalnie jeździć po drogach publicznych.

Krążą plotki, że Scuderia pokonała pętlę niemieckiego toru w czasie około 6 minut 30 sekund, a to o 27 sekund szybciej niż potężna hybryda Porsche 918 Spyder. Czyżby niewielka manufaktura dała klapsa motoryzacyjnej potędze?

Co sprawia, że Scuderia jest aż tak szybka? Pod jego maską znajdziemy podwójnie turbodoładowany silnik V8 o pojemności 4,4 l. Rozwija on ponad 800 koni mechanicznych i 850 Nm momentu obrotowego. Cała ta moc przekazywana jest na tylną oś za pośrednictwem 7-stopniowej sekwencyjnej skrzyni. To wystarcza, aby pierwszą „setkę” osiągnąć w czasie nieprzekraczającym 3 sekund. Prędkość maksymalna to ponad  350 km/h.

Scuderia Cameron Glickenhaus będzie dostępna w dwóch wariantach: Competizione i Stradale. Samochód zbudowany jest z włókna węglowego, dzięki czemu waży mniej niż 1200 kg.

Czy Scuderia okaże się jedną z najjaśniejszych gwiazd Genewy? Co na to konkurencja?

Źródło: scg003project.com

2 komentarze do “Scuderia Cameron Glickenhaus SCG003S – pobije rekord Nurburgringu?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.